Nový Spark
venku od 1. prosince
Paul Stanley z KISS: „Nejlepším kytaristou byl pravděpodobně Jimi Hendrix“

Paul Stanley z KISS: „Nejlepším kytaristou byl pravděpodobně Jimi Hendrix“

V novém rozhovoru pro německý Rolling Stone reagoval frontman KISS Paul Stanley na otázku ohledně vztahu hudebních žánrů a rasy. Při té příležitosti vzdal hold Jimi Hendrixovi.

Paul Stanley byl dotázán, co si myslí o skutečnosti, že rock’n’rollová hudba jakožto žánr zakořeněný v černošských tradicích s mnoha ranými hvězdami černé rasy se dnes chápe jako provenience bělochů, zatímco soulová hudba je považována výlučně za černošský žánr.

Nálož merche KISS najdete v našem Sparkshopu.

„Myslím, že takto je to příliš omezené a zobecněné. Pravděpodobně nejlepším hráčem na kytaru byl Jimi Hendrix. A také je tu spousta úžasných bílých soulových zpěváků. Zkrátka si myslím, že takto obecně řečené tvrzení nezohledňuje výjimky. V jisté době byla Dusty Springfield úžasnou zpěvačkou R & B a byla všemi velmi uznávaná včetně Motownu. Takže černá, bílá... Nemyslím si, že hudba má barvu,“ dodal Stanley.

V rámci projektu PAUL STANLEY'S SOUL STATION vydal Paul Stanley 19. března nové album „Now and Then“, jež je kolekcí devíti klasických soulových předělávek a pěti nových skladeb.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace