Nový Spark
venku od 1. března
Paul Stanley z KISS: „Nejlepším kytaristou byl pravděpodobně Jimi Hendrix“

Paul Stanley z KISS: „Nejlepším kytaristou byl pravděpodobně Jimi Hendrix“

V novém rozhovoru pro německý Rolling Stone reagoval frontman KISS Paul Stanley na otázku ohledně vztahu hudebních žánrů a rasy. Při té příležitosti vzdal hold Jimi Hendrixovi.

Paul Stanley byl dotázán, co si myslí o skutečnosti, že rock’n’rollová hudba jakožto žánr zakořeněný v černošských tradicích s mnoha ranými hvězdami černé rasy se dnes chápe jako provenience bělochů, zatímco soulová hudba je považována výlučně za černošský žánr.

Nálož merche KISS najdete v našem Sparkshopu.

„Myslím, že takto je to příliš omezené a zobecněné. Pravděpodobně nejlepším hráčem na kytaru byl Jimi Hendrix. A také je tu spousta úžasných bílých soulových zpěváků. Zkrátka si myslím, že takto obecně řečené tvrzení nezohledňuje výjimky. V jisté době byla Dusty Springfield úžasnou zpěvačkou R & B a byla všemi velmi uznávaná včetně Motownu. Takže černá, bílá... Nemyslím si, že hudba má barvu,“ dodal Stanley.

V rámci projektu PAUL STANLEY'S SOUL STATION vydal Paul Stanley 19. března nové album „Now and Then“, jež je kolekcí devíti klasických soulových předělávek a pěti nových skladeb.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
03.05. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL
10.05. SABATON
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace