Nový Spark
venku od 2. dubna
Paul Stanley z KISS: „Nejlepším kytaristou byl pravděpodobně Jimi Hendrix“

Paul Stanley z KISS: „Nejlepším kytaristou byl pravděpodobně Jimi Hendrix“

V novém rozhovoru pro německý Rolling Stone reagoval frontman KISS Paul Stanley na otázku ohledně vztahu hudebních žánrů a rasy. Při té příležitosti vzdal hold Jimi Hendrixovi.

Paul Stanley byl dotázán, co si myslí o skutečnosti, že rock’n’rollová hudba jakožto žánr zakořeněný v černošských tradicích s mnoha ranými hvězdami černé rasy se dnes chápe jako provenience bělochů, zatímco soulová hudba je považována výlučně za černošský žánr.

Nálož merche KISS najdete v našem Sparkshopu.

„Myslím, že takto je to příliš omezené a zobecněné. Pravděpodobně nejlepším hráčem na kytaru byl Jimi Hendrix. A také je tu spousta úžasných bílých soulových zpěváků. Zkrátka si myslím, že takto obecně řečené tvrzení nezohledňuje výjimky. V jisté době byla Dusty Springfield úžasnou zpěvačkou R & B a byla všemi velmi uznávaná včetně Motownu. Takže černá, bílá... Nemyslím si, že hudba má barvu,“ dodal Stanley.

V rámci projektu PAUL STANLEY'S SOUL STATION vydal Paul Stanley 19. března nové album „Now and Then“, jež je kolekcí devíti klasických soulových předělávek a pěti nových skladeb.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace