Nový Spark
venku od 2. dubna
Plná voltáž Ace Frehleyho – ex-kytarista KISS představuje novou sólovku

Plná voltáž Ace Frehleyho – ex-kytarista KISS představuje novou sólovku

Ace Frehley, kytarista už navždy spjatý s KISS, vydá 23. února 2024 nové album nazvané „10,000 Volts“. Titulní skladba je z něj k poslechu právě teď, v podobě videoklipu. Frehley o novince – nepřekvapivě – hovoří jako o „možná nejlepší desce, jakou kdy nahrál“, přičemž většinu písní skládal spolu s dobrým kamarádem, Stevem Brownem, kytaristou formace TRIXTER.

„Steve desku obrovsky ovlivnil, to, jak jsem skládal, jak hraju. Nesmírně jsme si sedli. Když jsem se s něčím zasekl, ať už to byla sloka nebo refrén, Steve mě doplnil. A naopak. Díky tomu jsme měli skladbu za tři čtyři hodinky hotovou, což je pro mě bezprecedentní tempo,“ vypověděl Frehley.

Ace a KISS na Sparkshopu

Jako bubeník se na desce podílel další veterán, Anton Fig, který hrál už na Frehleyho sólovém debutu v roce 1978, a v posledních letech dělá společnost Joe Bonamassovi. Ruku k dílu přiložil taky Peppy Castro, průkopník psychedelického rocku s kapelou BLUES MAGOOS. „Vyrůstali jsme spolu v Bronxu a byl to on, kdo mě inspiroval k tomu stát se rockovou hvězdou,“ doplňuje Frehley.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace