Nový Spark
venku od 1. července

Poslechněte si: ASCENDANCY - „Why?“

Vsetínští power-progresivci ASCENDANCY se v lednu svěřili do péče tuzemského labelu MetalGate Records a už brzy jim u něj vyjde druhé dlouhohrající album „The Amazing Ascendancy“. Zatímco debut „Out of Knowhere“ (2011) zavedl posluchače do mezihvězdné prázdnoty, jeho nástupce se vrátí zpátky na Zem.

Jako singl kapela prezentuje čtvrtou z celkových 13 pecek, která má název „Why?“ a v rámci celkového tracklistu uzavírá první dějství příběhu, jenž toto album vypráví. Ano, příběhu, neboť pokud si vzpomínáte, „The Amazing Ascendancy“ je totiž koncepční album obsahující narativ supehrdinského střihu o konfrontaci skupiny ochránců světa s šíleným Hrabětem Illuminatem, který, jako správný komiksový padouch, nechce nic menšího než zkázu lidstva, aby na jeho troskách mohl vybudovat svou vysněnou utopii.

A jelikož se takový záporák nezrodí ze dne na den, jsou první čtyři skladby alba věnovány tomu, co všechno může člověka zdeptat natolik, že se stane horlivým agentem apokalypsy, a je to právě „Why?“, v níž se dostáváme do momentu, kdy se v člověku takzvaně něco zlomí a pak už nezbývá než pozměnit slavný Catonův citát na „Ostatně soudím, že lidstvo musí být zničeno“. O tom zda-li se to Hraběti povede, či nikoliv, pojednává zbylých devět skladeb.

A aby toho nebylo málo, tak s novým albem přichází jednak nová sestava Ascendancy, ve které ke stávajícím členům Liborovi Kukulovi (kytara), Ivanu Jakubovi (zpěv) a Honzovi „Manimu“ Pavlůskovi (klávesy), přibyli baskytarista Radek Kročil (Abstract Essence, Irokez) a bubeník Zdeněk Čepička (Forgotten Silence, Ador Dorath), a dále též nová superhrdinská image, kterou můžete vidět zcela nových promo fotografiích kapely.

Termín vydání „The Amazing Ascendancy“ je stanoven na přelom března a dubna 2014. Od 29.3. po dobu následujících několika dní budete nicméně mít možnost si celou desku poslechnout na portálu Bandzone.cz.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace