Nový Spark
venku od 1. července
Koncert vítězů Spark Fresh Blood 2014 - 24. 4. 2015, České Budějovice, Velbloud

Koncert vítězů Spark Fresh Blood 2014 - 24. 4. 2015, České Budějovice, Velbloud

V budějovickém klubu Velbloud proběhl 24. dubna koncert vítězů soutěže Spark Fresh Blood 2014. Pravda, bylo to trochu později, než se původně plánovalo. Akce se měla uskutečnit už v únoru, ale jelikož účinkující zasáhla v tu dobu zrovna po republice řádící chřipka, nezbývalo nic jiného, než přesunout koncert až na prosluněný dubnový den.

Večer zahajovali lokální hosté, klasici budějovického metalu COLP. Ti se na tuzemské klubové scéně pohybují už od roku 1991 a protože se jejich bubeník Šandy momentálně zotavuje z náročné operace, usedl za bicí jinak baskytarista Sad a baskytaru si vzala do ruky hostující Šárka Zahradníčková. COLP perfektně naladili své domácí publikum na kapely, které obsadily třetí a druhé místo Spark Fresh Blood, tedy na metalcorové CORPOSANT a táborské F.O.B., v jejichž muzice se mísí agresivní death metal a core.

Brněnští progresivci CORPOSANT museli absolvovat kratší instrumentální set, jelikož jejich zpěvák zrovna onemocněl. Jako upomínku na něj přilepila kapela na jeden stojan na mikrofon frontmanovu fotku, pod níž byl nápis „Out of order“. Hudba CORPOSANT je ale tak spletitá, pestrá a košatá, že přihlížející strhla i bez zpěváka. Až jsem si říkal, jestli CORPOSANT někdy nenahrají čistě instrumentální album.

Pak nastoupili F.O.B., kteří se umístili na druhém místě a kteří začali se svou nekompromisní smrští a narvanému klubu nedovolili si ani na chvíli odpočinout. F.O.B. letos slaví dvacet let existence a ke kulatinám si nadělili i šestou řadovku „…and Foes Have Become Our Masters“, z níž samozřejmě také něco zaznělo.

Vítězové ASCENDANCY (foto) sice nepokračovali na vlně, jakou svým způsobem načali COLP, CORPOSANT a F.O.B. Jejich melodický power metal byl v přímém kontrastu zejména s posledními jmenovanými. Ovšem nehráli s menším nasazením. Publiku naservírovali i svůj aktuální singl „A Man Without Identity“, k němuž nedávno zveřejnili výpravný akční sci-fi videoklip.

Vyčerpávající koncert vítězů Spark Fresh Blood znamenal spoustu vypitých piv Budvar, zábavy, vřelé atmosféry klubu Velbloud vlastní a hlavně několik hodin výborné muziky.

text: Jirka Štraub
foto: Michal Káva

**POZOR: 1. května startuje Spark Fresh Blood 2015 - sledujte www.spark-rockmagazine.cz ** !

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
18.07. VOIVOD, ACID FORCE
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace