Nový Spark
venku od 3. června
Post-rockeři THE OCEAN nahráli píseň o nesmrtelné medúze

Post-rockeři THE OCEAN nahráli píseň o nesmrtelné medúze

Špička německého post-rocku THE OCEAN natočila novou píseň „Turritopsis Dohrnii“, což je latinský název pro medúzu, která je schopná převrátit svůj životní cyklus a de facto být nesmrtelnou. Někdy se jí rovněž říká medúza Benjamina Buttona.

„Medúzy jsou zvláštní živočichové,“ říká kytarista THE OCEAN Robin Staps. „Začínají svůj život jako polypy, což je zjednodušeně něco blíže rostlině než živočichovi, něco, co roste na kameni. Tito polypové se rozmnožují asexuálně, tedy pučením. Výsledkem je volně plavající medúza, která se rozmnožuje sexuálně a pak zemře, kromě tohohle tvora,“ pokračuje Staps.

Jakmile se dospělec Turritopsis Dohrnii rozmnoží, nezemře, ale vrátí se zpět do stadia polypu a cyklus se opakuje, klidně do nekonečna. Pokud tedy není napaden chorobou, nebo sežrán predátorem. „Píseň začíná a končí stejnou pasáží, aby se reflektoval onen věčný cyklus,“ říká Staps. „Když jsem se o tomto živočichovi dozvěděl, začal jsem přemýšlet, jak se jako lidi úporně snažíme o fyzickou obnovu a intelektuální nesmrtelnost. Druhá strana mince je, že téměř nevídáme staré lidi. Ve městě jako je Berlín je každý mladý, zdravý a krásný. Staří lidé jsou zavřeni v domovech, které většina z nás nikdy nenavštíví a neuvidí, pokud nemáme členy rodiny, kteří mají to neštěstí a zestárli,“ ukončuje rozpravu Staps.

Píseň je součástí kompilace mapující všechny vydávané kapely labelu Pelagic Records.


Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace