Nový Spark
venku od 3. ledna
Co najdete v březnovém Sparku? Historky, nejen z Detroitu…

Co najdete v březnovém Sparku? Historky, nejen z Detroitu…

Čas na nikoho nečeká a je zde březnové číslo Sparku. Král shock rocku a poctivý hudební dříč Alice Cooper se dostal na titulní stranu. Jeho nové album „Detroit Stories“ je složeným holdem rodnému Detroitu, městu tvrdě pracujících lidí. A čekají vás i další historky než jen ty detroitské.


„O čem na „Detroit Stories“ zpívám, je patrné už ze samého názvu. Jedná se o skutečné i fiktivní příběhy, které Detroit nějakým způsobem vystihují nebo jsou jím inspirovány. V hudebních dějinách má Detroit právem svoje čestné místo, protože se v něm zajímavě propojuje a kombinuje hned několik žánrů. Na jednu stranu je to jasně hardrockové město, ale na druhou stranu je zde silně zakořeněno třeba i R&B. Proto si myslím, že album „Detroit Stories“ je unikátem, který v mojí diskografii doposud nebyl,“ popisuje album v rozhovoru maestro sám.

Novou desku „Detroit Stories“ pořídíte ve Sparkshopu.


Říká se vzletně: „Na každém konci je hezké, že něco nového začíná,“ ale povězte to chlápkovi, který v jedné vteřině, jedním zoufalým výstřelem z brokovnice přišel o blízkého přítele, spoluhráče z kapely a vlastně i o práci. Bubeník NIRVANY Dave Grohl ale začal úplně znovu jako zpěvák a kytarista vlastního projektu FOO FIGHTERS. Čtvrtstoletí existence, které v loňském roce kapela oslavila, je lemováno mimořádnými úspěchy, plnými stadiony, několika vedlejšími projekty pro fajnšmekry a také nesčetně zábavnými a úsměvnými momenty. Začátkem února vypustila kapela do světa desátou nahrávku „Medicine at Midnight“, s jejíž pomocí chtějí podle Daveových slov přimět fanoušky k tanci. Že by ta správná medicína na dnešní pošahanou dobu? Dočtete v Galerii Titánů.

Novou desku „Medicine at Midnight“ pořídíte na našem e-shopu.


Třístránkovou pozornost věnujeme doslovu projektu ZEMĚTŘESENÍ 2. Pod touto hlavičkou vyšla nedávno deska „Epilog“, která píše poslední kapitolu v hudební knize příliš brzy zesnulého Jiřího Schelingera. S Milošem Dodo Doležal mapujeme genezi posledního štychu génia Schelingerova. Pokud ještě album nemáte, máme jej za Spark cenu u nás e-shopu.

V rozhovorové náloži na vás čekají povídání s Udem, Einarem Selvikem z WARDRUNY, Anneke van Giersbergen, Nealem Morsem, EVERGREY, SIRENIA, WITHERFALL, MELVINS, THE OCEAN a třeba i s Ricky Warwickem.

V českých vodách lovíme v rubrikách Ušní průplach a Deep Look Inside, kdy jsou zpovídanými kytarista KABÁT, Ota Váňa, a zpěvák TRAKTOR, Martin Kapek. Zatímco do Rockových mohykánů byl nominován excentrický a intenzivní vokalista Greg Puciato (THE DILLINGER ESCAPE PLAN).

Vyznavači extrému si pak porochní v rozhovorech s ASPHYX, DEEDS OF FLESH, ANAAL NATRAKH nebo EINHERJER. Velké klenoty skrývá rubrika Asfalt and More, ale prozrazovat je nebudeme, ať taky máte nějaká překvapení.

Mějte se hezky a držte se ve vlastním bezpečném světě. To vám přeje šéfredaktor Karel Balčirák.Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace