Nový Spark
venku od 3. června
Co najdete v březnovém Sparku? Historky, nejen z Detroitu…

Co najdete v březnovém Sparku? Historky, nejen z Detroitu…

Čas na nikoho nečeká a je zde březnové číslo Sparku. Král shock rocku a poctivý hudební dříč Alice Cooper se dostal na titulní stranu. Jeho nové album „Detroit Stories“ je složeným holdem rodnému Detroitu, městu tvrdě pracujících lidí. A čekají vás i další historky než jen ty detroitské.


„O čem na „Detroit Stories“ zpívám, je patrné už ze samého názvu. Jedná se o skutečné i fiktivní příběhy, které Detroit nějakým způsobem vystihují nebo jsou jím inspirovány. V hudebních dějinách má Detroit právem svoje čestné místo, protože se v něm zajímavě propojuje a kombinuje hned několik žánrů. Na jednu stranu je to jasně hardrockové město, ale na druhou stranu je zde silně zakořeněno třeba i R&B. Proto si myslím, že album „Detroit Stories“ je unikátem, který v mojí diskografii doposud nebyl,“ popisuje album v rozhovoru maestro sám.

Novou desku „Detroit Stories“ pořídíte ve Sparkshopu.


Říká se vzletně: „Na každém konci je hezké, že něco nového začíná,“ ale povězte to chlápkovi, který v jedné vteřině, jedním zoufalým výstřelem z brokovnice přišel o blízkého přítele, spoluhráče z kapely a vlastně i o práci. Bubeník NIRVANY Dave Grohl ale začal úplně znovu jako zpěvák a kytarista vlastního projektu FOO FIGHTERS. Čtvrtstoletí existence, které v loňském roce kapela oslavila, je lemováno mimořádnými úspěchy, plnými stadiony, několika vedlejšími projekty pro fajnšmekry a také nesčetně zábavnými a úsměvnými momenty. Začátkem února vypustila kapela do světa desátou nahrávku „Medicine at Midnight“, s jejíž pomocí chtějí podle Daveových slov přimět fanoušky k tanci. Že by ta správná medicína na dnešní pošahanou dobu? Dočtete v Galerii Titánů.

Novou desku „Medicine at Midnight“ pořídíte na našem e-shopu.


Třístránkovou pozornost věnujeme doslovu projektu ZEMĚTŘESENÍ 2. Pod touto hlavičkou vyšla nedávno deska „Epilog“, která píše poslední kapitolu v hudební knize příliš brzy zesnulého Jiřího Schelingera. S Milošem Dodo Doležal mapujeme genezi posledního štychu génia Schelingerova. Pokud ještě album nemáte, máme jej za Spark cenu u nás e-shopu.

V rozhovorové náloži na vás čekají povídání s Udem, Einarem Selvikem z WARDRUNY, Anneke van Giersbergen, Nealem Morsem, EVERGREY, SIRENIA, WITHERFALL, MELVINS, THE OCEAN a třeba i s Ricky Warwickem.

V českých vodách lovíme v rubrikách Ušní průplach a Deep Look Inside, kdy jsou zpovídanými kytarista KABÁT, Ota Váňa, a zpěvák TRAKTOR, Martin Kapek. Zatímco do Rockových mohykánů byl nominován excentrický a intenzivní vokalista Greg Puciato (THE DILLINGER ESCAPE PLAN).

Vyznavači extrému si pak porochní v rozhovorech s ASPHYX, DEEDS OF FLESH, ANAAL NATRAKH nebo EINHERJER. Velké klenoty skrývá rubrika Asfalt and More, ale prozrazovat je nebudeme, ať taky máte nějaká překvapení.

Mějte se hezky a držte se ve vlastním bezpečném světě. To vám přeje šéfredaktor Karel Balčirák.Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace