Nový Spark
venku od 1. října
Praha temná a tajemná poprvé na jedničku

Praha temná a tajemná poprvé na jedničku

Minulou sobotu proběhla úvodní z trilogie celodenních metalových vycházek ve znamení umění, alchymie, tvrdé muziky, dobrého jídla a pití, a v neposlední řadě také historek z hudebního prostředí.

První skupina čtenářů Sparku měla sraz 18. září v brzké dopoledne na pražském Pohořelci, odkud odstartoval výživný informačně-zábavný maraton, který provedl osmičlennou skupinu po zajímavých a záhadných místech Hradčan, Malé Strany i Starého Města.

Účastníci Prahy temné a tajemné tak na vlastní kůži poznali Pražský hrad, a s ním katedrálu svatého Víta, i řadu okolních pamětihodností, které člověk často mine, nebo se k nim vůbec nedostane. Dali si dobrý gábl v alchymistické hospůdce Kellyxír, ke kterému přistál na stole kouřící občerstvující drink dle vlastního výběru. Po obědě následovala návštěva unikátního Alchymistického muzea s průvodcem.

Další cesta vedla skrze magické uličky malostranské přes Valdštejnskou zahradu až ke zdi Johna Lennona. Na mnoha místech se zastavovalo, aby naše průvodkyně a redaktorka Sparku Zlatina Jeřábková naplnila lebky zúčastněných novými, často dosud neslýchanými informacemi. Perličky pak dodal redaktor Zdeněk Pospíšil.

Stezka ke zlatému hřebu večera, který byl naplánován ve vyvoněném Hard Rock Café, vedla přes Karlův most, křivolakými cestami a průchody Starého města, samozřejmě okolo orloje na Staromáku. Pár piv, dva obří talíře smažených laskomin a příběhy ze zákulisí metalu byly řádnou odměnou za poctivě nachozené kilometry i nabité vědomosti pro všechny zúčastněné.

Další vycházky jsou plánovány na 2. a 30. října.

Nový Spark
venku od 1. října
Kalendář akcí
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace