Nový Spark
venku od 1. června
Pražští ORIENT ohlašují nové album dvěma singly

Pražští ORIENT ohlašují nové album dvěma singly

Pražská formace ORIENT upozorňuje na své očekávané album „Redwood“ postupným vydáním dvou singlů – „Burberry Pie“ byl vypuštěn do éteru 20. května a „Haven Left Behind“ čeká na 17. června. Celá deska pak bude ku poslechu na podzim.

„Redwood“ s sebou nese obměny v sestavě i stylu. Svérázná kapela prošla personálními změnami a na postu bubeníka uvítala Patrika Šafránka. O basu na nahrávce se pak postaral Ondřej Šponer, kterého ale v živé sestavě nahradí Andrea Rottin. Co se týká stylu, mluví zpěvák Lukáš Polák o uvolnění prostoru pro tradičnější hudební nástroje na úkor elektroniky. Žánrově nezařaditelná hudba je tak živější, dynamičtější i proměnlivá, a neupíná se na tradiční formáty nastolené západní populární hudbou.

Druhé album ORIENT vychází po dlouhé době nepravidelného vystupování a dlouhodobých změn v sestavě. Původně, ještě jako trio, začínali prozkoumáváním aktuálního elektronického dění, nicméně v průběhu let postupně přešli k tradičněji hrající kapele s živými nástroji včetně dechů, perkusí nebo starých syntetizátorů, a to již o čtyřech členech.

Pokud jde ovšem o strukturu písní, v průběhu let kapela tvoří se stále podobným rukopisem, který se vyznačuje množstvím zdánlivě nesouvisejících částí, které nepřinášejí okamžitou katarzi už jen tím, že jejich spojující prvky probíhají v subtilnějších náznacích. Žánrově se ORIENT popisuje obtížněji, pokud jde o jednotnou škatulku, ovšem jmenovitě jsou na nynějším LP ke slyšení syrovější a lakonické postpunkové vokály, psychedelické kytary, krautrockové synťáky nebo i progrockové postupy s příznačnou tenzí nerozuzlenosti.

Po textové stránce se kapela oproti předešlému debutu dostala z rozervané a nespokojené polohy do relativně smířlivější i rozvážné, nicméně mystická zahalenost je přítomna stále a stejně jako hudba samotná po posluchači vyžaduje náležitou pozornost a trpělivost.

Křest alba proběhne 14. října v brněnském Kabinetu MÚZ. Poté kapela vyjede na turné.

Více informací na:

www.facebook.com/0r13nt

www.instagram.com/threshold_of_orient

www.orient.bandcamp.com

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace