Nový Spark
venku od 28. června
Představení v RockOpeře Praha vloni viděl rekordní počet diváků

Představení v RockOpeře Praha vloni viděl rekordní počet diváků

RockOpera Praha připravila na čtvrtek 4. února další uvedení úspěšné opery Romeo & Julie. Rocková verze slavného milostného příběhu od Williama Shakespeara baví nejen samotné protagonisty, ale slaví úspěch i u diváků. V divadelní sezóně 2014/2015 se po Faustovi stala druhým nejnavštěvovanějším představením.

Rockové opery Faust a Romeo & Julie patří k divácky nejoblíbenějším představením. Průměrná obsazenost na nich se v uplynulé divadelní sezóně pohybovala okolo 97 %. Což nad průměr za všechny opery RockOperou Praha uváděnými. Celková průměrná obsazenost činila 95 %.

„V roce 2015 naši RockOperu Praha navštívilo bez čtyř návštěvníků rekordních 10 000 diváků, což je zhruba o 42 % více než sezóně předchozí. Je to výsledek, který jsme nečekali, a velmi mile nás překvapil. Děkujeme všem fanouškům za jejich přízeň, která nás posouvá dál a motivuje k další práci. Doufáme, že s námi budete i v roce 2016 či rovnou ve čtvrtek večer, kdy hrajeme představení Romeo & Julie,“ hodnotí zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.


Inscenace Romeo & Julie autorů Milana Steigerwalda a Pavly Forest v režii Romana Štolpy vypráví podle předlohy z pera Williama Shakespeara příběh o nesmrtelné lásce a nenávisti, avšak nabízí divákům svébytné pojetí s nádechem rockového koncertu. V titulních rolích nejslavnějších milenců se představí Jiří Švec a Žofie Dařbujánová.

„Naše představení kromě emotivního příběhu, který snad každý zná, nabídne jako obvykle velkolepou show plnou akrobacie, živé hudby, světelných efektů, krásných kostýmů a v neposlední řadě vynikajících výkonů našich protagonistů. Těšit se můžete kromě ústřední dvojice na Viktora Dyka, Jana Toužimského, Lukáše Písaříka a řadu dalších,“ doplňuje Pavla Forest.

Nový Spark
venku od 28. června
Kalendář akcí
21.07. Combichrist
22.07. Decapitated, Aborted, Une Misere
23.07. Rolo Tomassi, Cryptodira, Loathe
23.07. Gruesome, Nervochaos
25.07. Skunk Anansie
01.08. Rock pod Kameňom
02.08. Motonálet
03.08. Ostrava v Plamenech
06.08. Parkway Drive, Thy Art Is Murder, Crystal Lake
07.08. Brutal Assault
A co FAKKER!?