Nový Spark
venku od 2. srpna
PREMIÉRA: FORREST JUMP v nové písni prozkoumávají mezilidský magnetismus

PREMIÉRA: FORREST JUMP v nové písni prozkoumávají mezilidský magnetismus

Domácí parta FORREST JUMP vypouští první ze dvou nových písní. Skladbu „Uprostřed magnetických polí“ včetně působivého černobílého videoklipu si můžete užít v premiéře na webu Sparku. Singl lze chápat jako předvoj nového alba.

FORREST JUMP přicházejí s novým materiálem po téměř roce, který strávili koncertováním po boku TRAKTOR, DYMYTRY a #ČERNÁ v rámci putovního festivalu Monster Meeting 2020 a nahráváním velkého množství demosnímků, ze kterých postupně vzniká základ nového alba. Samotného výběru materiálu se účastní také frontman legendárních ARAKAIN Honza Toužimský, který s FORREST JUMP spolupracuje v roli producenta. Finální nahrávka tedy vzniká pod jeho producentským dohledem a je znát, že se pánové rozhodli velmi správně, když zvolili cestu supervize zvenčí. „Přirozeně jsme měli trochu obavu o to, abychom se nezačali opakovat. Když něco děláš tak dlouho jako my, může se to stát, pokud děláš věci stále stejně. A to my prostě nechceme. Proto jsme rádi, že se Honza uvolil ke spolupráci s námi a přestože to s námi leckdy není jednoduché, zatím vydržel,“ říká se smíchem kytarista Mira Kosa.


Skladba „Uprostřed magnetických polí“ se rovnou dočkala také obrazového zpracování, které má na svědomí kameraman, střihač a režisér v jedné osobě Jirka Kobylanský. Ten zvolil černobílé provedení a velmi civilně působící záběry s minimem efektů. „Věřím, že se povedlo zachytit podstatu songu tak, jak jsme o tom diskutovali s kapelou. V podstatě jde o zachycení třesku v momentě, kdy se potkají dva protipóly, v tomto případě muž a žena. Musím poděkovat Anežce Kalkusové ze Státní opery Praha a Národního divadla a Vojtovi Rakovi z Pražského komorního baletu nejen za ztvárnění onoho třesku, ale hlavně za to, s jakou rychlostí se vypořádali s aranžemi svého tanečního partu,“ přiblížil zákulisí vzniku videa Kobylanský.

FORREST JUMP stejně jako ostatní kapely netrpělivě vyhlížejí dobu, kdy budou moci nový singl dostat k fanouškům také naživo. Jakmile to okolnosti dovolí, jsou tito moravští chasníci připraveni okamžitě vyrazit s novým materiálem na koncertní podia. Kapela letos odsunula oslavy 20. výročí fungování s tím, že oslaví výročí jedenadvacáté zároveň novým albem.

Nový Spark
venku od 2. srpna
Kalendář akcí
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace