Nový Spark
venku od 1. prosince

PRO-PAIN, BETHRAYER, ANTIGOD - 24.6.2014, Frýdek-Místek

Zbourání sportovní haly sice připravilo Frýdek-Místek o jedno z míst, kde se občas pořádaly větší koncerty, ale naštěstí to neznamená, že by do tohoto města přestaly mířit zahraniční rockové a metalové legendy. I když PRO-PAIN se hlásí spíše k hardcoru, to odpoledne přitáhli různorodé publikum.

To však poněkud odzívalo duo tuzemských předkapel, přičemž obě měly co nabídnout. ANTIGOD se čím dál tím více profilují jako ryze thrashová úderka, to vybrušování stylu mi imponuje a už dnes se dá říct, že tahle pětice je v daném šuplíku to nejlepší, co u nás seká ostré riffy.

To pro změnu BETHRAYER se drží thrashcoru a jak už několikrát dokázali, umí to rozsvítit na malém i velkém pódiu. Jenže bez lidí před pódiem se ten buldozer nemá do čeho zakousnout a jak říká klasik - zkuste říkat vtipy do zdi.

To u PRO-PAIN se to vše rozskákalo, roztočilo a rozpařilo okamžitě. Sestava je sice omlazená, ale Gary Meskil jako správný hardcore „držák“ stále drtí čtyři struny a týrá své hrdlo jako dvacet let nazpět. PRO-PAIN prospělo, že zhruba od roku 2004 začali přidávat do svých skladeb o něco více thrashe a s tím souvisejících sól (v nich se činil především Adam Phillips), čímž svou tvorbu osvěžili a koncert mohli vystavět opravdu pestře. Zabrousili i do časů své první desky „Foul Taste of Freedom“, kdy bylo jasně slyšet, že thrash, hardcore a punk vyrůstali v těsném spojení (jen to třeba srovnejte s prvními deskami OVERKILL). Jedinou chybou na celém koncertě bylo to, že PRO-PAIN hráli pouze hodinu. Určitě bychom ještě dvě tři skladby (do stanovené klidové desáté scházelo ještě dvacet minut) na place vydrželi. I přesto si myslím, že na pódiu i pod ním mohla panovat v tom úterním večeru velká spokojenost.

text: Jan Kozák

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace