Nový Spark
venku od 2. dubna
Producent legendárního alba NIRVANY tvrdí, že dnes by nemělo takový dopad

Producent legendárního alba NIRVANY tvrdí, že dnes by nemělo takový dopad

Bubeník kapely GARBAGE a producentské eso Butch Vig nedávno diskutoval o kulturním dopadu kultovní nahrávky NIRVANY „Nevermind“. Tvrdí, že kdyby album vyšlo v dnešní době, nemuselo by zdaleka dosáhnout takového úspěchu, jakého se dočkalo v době vydání.

Kromě produkce Nirvanovské klasiky „Nevermind“ z roku 1991 spolupracoval Butch Vig v průběhu let s hvězdami jako FOO FIGHTERS, THE SMASHING PUMPKINS nebo GREEN DAY. Díky svým zkušenostem je nepochybně tím pravým, kdo může posuzovat vliv jednotlivých alb v různých dobách rockových dějin. Navzdory tomu, jak brilantní dílo „Nevermind“ ve skutečnosti je, by podle Viga bylo podstatně méně populární, kdyby se objevilo v roce 2020.


„Myslím, že by bylo těžké ten moment, toho ducha doby zopakovat. Tehdy šlo o perfektní načasování, docházelo k výraznému posunu v hudbě jako takové a probíhalo něco jako malá revoluce. Dnes se sice děje něco podobného, ale jiným způsobem,“ vyjádřil Vig pro NME.

„Všechno je dnes příliš instantní, určené pro rychlou spotřebu. Je proto těžké vybudovat si nějakou mystiku. V dnešní době mají všichni přístup ke všemu. Možná někdo přijde s kapelou, která zní jako NIRVANA, ale s textařem píšícím jako Bob Dylan, žánrově se bude pohybovat v hip-hopu a nebude mít účet na Instagramu ani na Facebooku. Možná pak udělají pár show a zmízi. Kdyby se to skutečně stalo, lidé by to rozvášnilo, protože by je chtěli o to víc. Pokud o někom takovém víte, dejte jim vědět, protože je chci produkovat!“

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace