Nový Spark
venku od 1. června
Producent RAMMSTEIN odhaluje tajemství jejich úspěchu

Producent RAMMSTEIN odhaluje tajemství jejich úspěchu

Je tomu již pětadvacet let, kdy se na povrchu zemském objevil dlouhohrající debut RAMMSTEIN. Odvážné album „Herzeleid“ bylo označeno jako základní kámen subžánru Neue Deutsche Härte a vznětlivým palivem odstartovalo raketový vzestup party východoněmeckých mladíků.

Na oslavu jeho úspěchu vyšla v prosinci reedice alba a my se spojili s jejím producentem, švédským studiovým mistrem Jacobem Hellnerem. Jeho inovativní přístup a pečlivý profesionalismus sehrály při nahrávání „Srdcebolu“ klíčovou roli.


RAMMSTEIN hledali pro nahrávání svého debutu producenta mimo Německo. Nechtěli totiž zvukově a produkčně dopadnout jako všechny ostatní německé kapely, bažili po odlišnosti. Nejdříve lovili producenta ve Velké Británii, ale na ostrovech nepochodili, a tak zkontaktovali právě Jacoba Hellnera s balíčkem s pár demáči.

„Najednou mi přistála v poště zvláštně znějící, ale pro mě líbivá hudba. A podle „Seemann“ a „Du riechst so gut“ bylo poznat, že uměli složit dobré písničky. Souhlasil jsem a přijel se podívat na jejich koncert do Hamburku. Během živého vystoupení jsem je najednou celé pochopil. Už tenkrát hráli se stejným nasazením a využívali show jako dnes, jen v menším rozsahu. Ale bylo tam všechno, plameny, Tillův projev, Flakeho podivínství a všechny ostatní poznávací znaky RAMMSTEIN. Z prvního alba vyplynulo, že jsou brilantní kapelou. A říkám to ve smyslu, že opravdu znamenitých kapel na světě moc nenajdeš. Všichni jsou excelentní hudebníci a hlavně pochopili, jak dostat maximum z toho, v čem jsou silní. Není mnoho kapel, které by měly tuto vlastnost natolik zvládnutou.“


Velký rozhovor s Jacobem Hellnerem najdete v aktuálním lednovém Sparku. V našem eshopu si pak můžete pořídit výroční reedici alba „Herzeleid“.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
30.05. IRON MADEN
31.05. IRON MAIDEN
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace