Nový Spark
venku od 2. dubna
Proslulý Rainbow Bar & Grill v potížích, žalují ho zákaznice

Proslulý Rainbow Bar & Grill v potížích, žalují ho zákaznice

Sexuálně motivovaná obvinění jsou v zábavním průmyslu v poslední době takřka na denním pořádku. To aktuální však nemíří na konkrétního člověka, nýbrž na právnickou osobu, respektive na podnik. Dvě ženy žalují proslulý losangeleský Rainbow Bar & Grill. Tvrdí, že jeho vedení nedbá na „vytváření bezpečného prostředí pro své zákaznice“, naopak že úmyslně vytváří prostředí, které je pro ženy „sexualizované a nepřátelské“.

Ikonický bar nacházející se na hollywoodském Sunset Stripu, od jehož otevření loni uplynulo kulatých padesát let, se stal oblíbeným útočištěm rockových hvězd a jejich groupies. Mezi jeho pravidelné návštěvníky patřili například Alice Cooper, členové LED ZEPPELIN, MÖTLEY CRÜE, GUNS N´ ROSES anebo Lemmy Kilmister, který má u barového pultu i po smrti vyhrazené své čestné místo.

V aktuální kauze však nefiguruje žádný z muzikantů, nýbrž zasloužilý pornoherec Ron Jeremy. Letos sedmdesátiletá hvězda filmů pro dospělé byla v roce 2020 obviněna ve třiceti případech sexuálního napadení, přičemž jak se dnes ukazuje, k některým z nich mělo dojít právě v prostorách Rainbow baru, jehož byl Jeremy v posledních letech rovněž pravidelným návštěvníkem.

Žalující tvrdí, že vedení podniku o těchto napadeních nejenže vědělo, ale také je „umožňovalo a schvalovalo“. Konkrétně se ve spisu píše, že Rainbow Bar & Grill těžil z toho, že Jeremy byl štamgastem a lákal na to další zákazníky, přičemž jeho nevhodné chování vůči ženám záměrně přehlížel.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace