Nový Spark
venku od 1. prosince
RAMMSTEIN brojí proti spekulantům se vstupenkami, u soudu uspěli proti společnosti Viagogo

RAMMSTEIN brojí proti spekulantům se vstupenkami, u soudu uspěli proti společnosti Viagogo

RAMMSTEIN pokračují v boji proti společnosti Viagogo. Soudně si vymohli, aby nemohla prodávat vstupenky na koncerty jejich nadcházejícího evropského turné. Navazují tak na obdobnou kauzu z roku 2019.

Viagogo je přední světovou burzou a přeprodejcem vstupenek, často však čelí kritice, jelikož je prodává dráž, než pořadatelé či prvořadí prodejci. To samo o sobě nezákonné není, nicméně i tuzemský dTest upozorňuje, že u Viagogo dochází k situacím, kdy jednu vstupenku prodá více zákazníkům, čímž dochází k podvodu, eventuelně i k trestnému činu.

RAMMSTEIN na Sparkshopu

„Kupující si často neuvědomují, že nekupují vstupenku od pořadatele, ale od sekundárního prodejce,“ zdůvodňuje právní zástupce RAMMSTEIN Sebastian Ott. „Soudce tento nedostatek uznal a jednal. Jsme rádi, že okresní soud v Hamburku sdílí náš názor a důsledně se postavil proti porušování zákona.“

Jedinou společností, která může vstupenky na koncerty RAMMSTEIN prodávat, tak je Eventim, přičemž vstupenka musí obsahovat jednoznačnou identifikaci jejího držitele. Ten navíc takovou vstupenku na jméno nemůže přeprodat, respektive může, ale pouze přes platformu fanSALE spadající právě pod Eventim.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
07.12. MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED
07.12. PRODIGY
08.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
08.12. HARLEJ
09.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
09.12. HARLEJ
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
16.12. STILLBIRTH, MONUMENT OF MISANTHROPY, BASEMENT TORTURE, ad.
16.12. BRYAN ADAMS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace