Nový Spark
venku od 2. května
RAMMSTEIN brojí proti spekulantům se vstupenkami, u soudu uspěli proti společnosti Viagogo

RAMMSTEIN brojí proti spekulantům se vstupenkami, u soudu uspěli proti společnosti Viagogo

RAMMSTEIN pokračují v boji proti společnosti Viagogo. Soudně si vymohli, aby nemohla prodávat vstupenky na koncerty jejich nadcházejícího evropského turné. Navazují tak na obdobnou kauzu z roku 2019.

Viagogo je přední světovou burzou a přeprodejcem vstupenek, často však čelí kritice, jelikož je prodává dráž, než pořadatelé či prvořadí prodejci. To samo o sobě nezákonné není, nicméně i tuzemský dTest upozorňuje, že u Viagogo dochází k situacím, kdy jednu vstupenku prodá více zákazníkům, čímž dochází k podvodu, eventuelně i k trestnému činu.

RAMMSTEIN na Sparkshopu

„Kupující si často neuvědomují, že nekupují vstupenku od pořadatele, ale od sekundárního prodejce,“ zdůvodňuje právní zástupce RAMMSTEIN Sebastian Ott. „Soudce tento nedostatek uznal a jednal. Jsme rádi, že okresní soud v Hamburku sdílí náš názor a důsledně se postavil proti porušování zákona.“

Jedinou společností, která může vstupenky na koncerty RAMMSTEIN prodávat, tak je Eventim, přičemž vstupenka musí obsahovat jednoznačnou identifikaci jejího držitele. Ten navíc takovou vstupenku na jméno nemůže přeprodat, respektive může, ale pouze přes platformu fanSALE spadající právě pod Eventim.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace