Nový Spark
venku od 1. června
RAMMSTEIN brojí proti spekulantům se vstupenkami, u soudu uspěli proti společnosti Viagogo

RAMMSTEIN brojí proti spekulantům se vstupenkami, u soudu uspěli proti společnosti Viagogo

RAMMSTEIN pokračují v boji proti společnosti Viagogo. Soudně si vymohli, aby nemohla prodávat vstupenky na koncerty jejich nadcházejícího evropského turné. Navazují tak na obdobnou kauzu z roku 2019.

Viagogo je přední světovou burzou a přeprodejcem vstupenek, často však čelí kritice, jelikož je prodává dráž, než pořadatelé či prvořadí prodejci. To samo o sobě nezákonné není, nicméně i tuzemský dTest upozorňuje, že u Viagogo dochází k situacím, kdy jednu vstupenku prodá více zákazníkům, čímž dochází k podvodu, eventuelně i k trestnému činu.

RAMMSTEIN na Sparkshopu

„Kupující si často neuvědomují, že nekupují vstupenku od pořadatele, ale od sekundárního prodejce,“ zdůvodňuje právní zástupce RAMMSTEIN Sebastian Ott. „Soudce tento nedostatek uznal a jednal. Jsme rádi, že okresní soud v Hamburku sdílí náš názor a důsledně se postavil proti porušování zákona.“

Jedinou společností, která může vstupenky na koncerty RAMMSTEIN prodávat, tak je Eventim, přičemž vstupenka musí obsahovat jednoznačnou identifikaci jejího držitele. Ten navíc takovou vstupenku na jméno nemůže přeprodat, respektive může, ale pouze přes platformu fanSALE spadající právě pod Eventim.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace