Nový Spark
venku od 2. října
Randy Blythe byl v Praze zatčen

Randy Blythe byl v Praze zatčen

Metalová hudba se projednou opět dostala do centra pozornosti hudebně nevyhraněných médií. Jak se dá předpokládat, nikoliv v pozitivním světle. Zpěvák kapely LAMB OF GOD Randy Blythe byl totiž v Praze zatčen kvůli ublížení na zdraví s následnou smrtí. K incidentu mělo dojít během koncertu kapely 24. 5. 2010 v pražském Abatonu a napadený měl být jeden z návštěvníků koncertu. Mluvčí pražské policie Eva Kropáčová potvrdila, že už byl obviněn a policie podala žádost na jeho vzetí do vazby. Podle trestního zákoníku tak Blythovi hrozí, že by mohl strávit až deset let za mřížemi. Podle Marii Ferrer, která LAMB OF GOD zastupuje, se jedná o falešné obvinění a „právnici už pracují na tom, aby byl zpěvák zcela očištěn“.

Policie Blythea zadržela krátce po příjezdu kapely do hlavního města, kde měli včera LAMB OF GOD vystoupit. Show byla ze samozřejmých důvodů odvolána a v Rock Café nakonec zahrály jen doprovázející kapely ALL SHALL PERISH a SKELETONWITCH. Vstupné bylo sníženo na 250,- kč a fanouškům, kteří měli vstupenku zakoupenou v předprodeji, byl rozdíl 200,- kč na místě vrácen. Ti, kteří na koncert kvůli události vůbec nedorazili, mohou vstupenky dodatečně vracet v místě jejich zakoupení.

Další podrobnosti zatím policie k případu nesdělila a stejně tak Tomáš Fiala z pořádající agentury Obscure Promotion požádal o pochopení. Incident byl prý jen „nešťastnou náhodou“, ke které došlo, když jeden z fanoušků vylezl během koncertu na pódium. Bližší informace k tomu, jak se bude celá věc vyvíjet, by měly být známy v pondělí.

Byli jste 24. 5. 2010 v Abatonu na koncertě LAMB OF GOD? Viděli jste, co se tehdy stalo? Napište nám do diskuzního fóra nebo do redakce na redakce@spark-rockmagazine.cz

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace