Nový Spark
venku od 30. srpna
Richard Kruspe naznačil, že další album RAMMSTEIN bude možná poslední

Richard Kruspe naznačil, že další album RAMMSTEIN bude možná poslední

Kytarista německých RAMMSTEIN Richard Kruspe v novém rozhovoru uvedl, že by skupina mohla začít nahrávat novou desku v roce 2018. Zároveň naznačil, že má pocit, jako by chystané album mělo být jejich posledním.

Šestá a prozatím poslední deska RAMMSTEIN „Liebe Ist Für Alle Da“ vyšla již před dlouhými osmi lety, ale v poslední době se čím dál tím víc začíná hovořit o jejím nástupci. Ohledně nové desky si nejvíc pouští pusu na špacír kytarista Richard Kruspe. Nejdříve v březnu prozradil , že skupina má napsaných 35 nových písní. V květnu pak uvedl , že kapela zredukovala počet nápadů na 30 a že se čeká na to, jak se s novým materiálem popere frontman Till Lindemann. Nejnovější informace nyní poskytl v rozhovoru pro Resurrection Fest TV.

„Kapela vždy chce natočit nejlepší desku. Tentokrát jsme se rozhodli změnit producentský tým. Na všech šesti našich deskách jsme spolupracovali se stejným producentem. (Jacob Hellner) Teď jsme najednou cítili, že potřebujeme novou šanci. Takže v současné době potkáváme nové producenty a hledáme, co by pro nás bylo nejlepší,“ říká Kruspe.

Fanoušky však zřejmě nepotěší další pasáž z rozhovoru, kde Richard říká: „Z nějakého důvodu mám pocit, že to bude poslední deska, kterou nahrajeme. Je to jen můj pocit – můžu se mýlit, ale momentálně mi něco říká, že tohle bude možná naše poslední společné nahrávání. A já do něj chci dát 200 procent a natočit co nejlepší album. Když poslouchám nový materiál, je v něm tolik potenciálu. Moc mě těší, na čem zrovna makáme. Nemůžu se dočkat, až začneme nahrávat, což možná bude už v příštím roce.“

Nový Spark
venku od 30. srpna
Kalendář akcí
23.09. MISÞYRMING, DARVAZA & VORTEX OF END
23.09. Rivers of Nihil, Black Crown, Initiate, MOL, Orbit Culture
24.09. FÖLLAKZOID
25.09. Magic sword
27.09. STROMBOLI
28.09. Protector, Lahar, Mörkhimmel
01.10. Paul Gilbert
02.10. Protector, Denet
02.10. ROGER WATERS - film
02.10. OMNIUM GATHERUM, HAMFERÐ, HEIDRA
A co FAKKER!?