Nový Spark
venku od 1. března
RIVERSIDE: 20 let polské progrese

RIVERSIDE: 20 let polské progrese


3. 9. 2022 – Praha, Futurum
FB event: https://facebook.com/events/966395174051939
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/496

RIVERSIDE k nám přijedou oslavit 20. výročí. Během těchto let kapela z Varšavy vedená „polským Stevenem Wilsonem“ Mariuszem Dudou vydala sedm studiových alb, několik živých a dvě minialba. A hrát se samozřejmě bude nejen z nich, ale při oslavě jejich dvou desetiletí určitě dojde i na osmou studiovku, která má vydání naplánováno na leden příští roku.

Hudba RIVERSIDE je inspirovaná art/progrockovými titány Pink Floyd či Rush, z novějších jmenujme např. Porcupine Tree nebo Spock‘s Beard, se i přes tyto inspirace vyvíjela směrem k vlastnímu charakteristickému a rozpoznatelnému stylu, který doprovází chmurná lyrika, v níž se lídr a zpívající basák Mariusz Duda vypisuje z osamělosti, boje s depresí a snaze přežít ve stále se měnícím světě.

RIVERSIDE za ty roky vyrostli v komplexní a profesionální kapelu, která neponechává naprosto nic náhodě, takže se nesoustředí pouze na samotnou hudbu a výběr skladeb, který pro jejich dvacetileté výročí čítá dvouhodinový set, ale staví i na precizním zvuku a světlech. Kapela známá svými charismatickými koncerty, jichž odehrála po Evropě i v obou Amerikách stovky, nese punc nejvyšší kvality a vše je u ní podřízeno tomu, aby fanoušek dostal vše, co by si přál.

RIVERSIDE na Sparkshopu

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace