Nový Spark
venku od 1. února
Robert Plant oslaví 50 let LED ZEPPELIN i v Pardubicích

Robert Plant oslaví 50 let LED ZEPPELIN i v Pardubicích

Hlas LED ZEPPELIN, nositel Řádu britského impéria a několika cen Grammy se vrací do České republiky. 31. července 2018 vystoupí za doprovodu SENSATIONAL SPACE SHIFTERS v pardubické Tipsport aréně. Oslaví tak 50 let od vzniku LED ZEPPELIN.


SENSATIONAL SPACE SHIFTERS jsou bezesporu hudební společností na úrovni:
JUSTIN ADAMS - dětství prožil na Středním východě a v dospívání ho ovlivnila především punkrocková vlna. Produkoval nejrůznějším umělcům i kapelám kritikou ceněné i cenami Grammy ověnčené nahrávky - patří mezi ně alba Tinariwen i Rachida Tahy. Jako kytarista pak spolupracoval s Jah Wobblem, Sinead O' Connor nebo Natashou Atlas. Jeho práce pro label Petera Gabriela Real World pak přinesla tři oceněná alba s Juldehem Camarou.

JOHN BAGGOTT - jeden z tvůrců soundu bristolského triphopu. Baggott získal první hudební zkušenosti jako zázračný mladý klavírista. Přispěl k dokonalé hudbě Portishead, jeho kombinace hudebnosti s nejmodernějšími zvukovými texturami a samply mu pak přinesla pozvánku do týmu Massive Attack. Skládal filmovou a televizní hudbu pro řadu cenou Emmy oceněných dokumentů, naposledy pracoval se zpěvačkou Annou Calvi na jejím novém albu.

JULDEH CAMARA se naučil hru na Ritti (jednostrunné africké housle) od svého slepého otce. Ten se údajně učil sám od lesních duchů Gambie, kteří mu za svůj dar na oplátku vzali jeho zrak. Jeho výjimečný talent přivedl Juldeha nejen do hlavního města Gambie, ale i na cestu kolem světa, protože si ho jako doprovodného umělce vybral Ifang Bondi. Po poslechu pouští ovlivněného blues od Justina Adamse dospěl k názoru, že s ním musí spolupracovat, což vedlo k přelomovým deskám seskupení JuJu a následně i k jeho práci s Plantem.

BILLY FULLER - Fuller byl v posledních několika letech mimořádně kreativní jako zakládající člen postrockového tria Beak, s Geoffem Barrowem z Portishead natočili dvě alba. Podílel se na nahrávkách Massive Attack, soundtracku k Banksyho filmu „Exit Through the Gift Shop“, hostoval s Portishead a jel turné s JuJu Adamsem a Camary. Je to basák pevný jako skála s vášní pro vinyly a nestřídmým hudebním apetitem.

LIAM „SKIN“ TYSON - neskutečný Scouser (rodák z Liverpoolu), který nyní žije v mlžných horách severního Walesu. Kombinace pastorálních akustických kytar a elektrické psychedelie 21. století z něj udělala ideálního spoluhráče právě pro Roberta Planta. S kapelou Cast zažil obrovskou vlnu zájmu především v devadesátých letech. Postavil studio ve své stodole, kde nahrál svůj projekt Men from Mars, a kde ve volném čase mezi surfováním a cestováním spolupracuje s místními kapelami.

DAVE SMITH - původně se učil hrát jako jazzový bubeník a orchestrální perkusionista, díky šťastné náhodě se setkal se západoafrickou hudbou- téměř deset let studoval bubnování na sabar v Gambii. Smith funguje jako jakýsi rozbočovač počítačové sítě ve světě jazzu a elektronické improvizace založené kolem klubu Vortex v Londýně, kde vede skupiny jako Fofoulah a Ruhabi využívající ve své hudbě polyrytmickou africkou energii. Adams a Camara jej jako nového Ginger Bakera následně přizvali k Sensational Space Shifters, v jejichž kontextu se jeho mistrovská hra dostává na novou, další úroveň.

ROBERT PLANT je z tohoto generačního střetu pozoruhodně mocných tvořivých sil jednoznačně nadšen. Ačkoli jeho příspěvek k popové kultuře začal prací s Led Zeppelin, jeho další pouť je nekompromisní - ať je to vždy čerstvé, ať to pěkně jede, pořádně do hloubky, a ať se to spájí s minulostí – navštívit ji, oslavit, ale dům si na ní nestavět…

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
22.02. DEPECHE MODE
23.02. PERSEFONE, HYPNO5E, STELLAR CIRCUITS, ad.
23.02. PROTHEUS, KOMUNÁL
24.02. DEPECHE MODE
24.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
24.02. PROTHEUS, KOMUNÁL
25.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
25.02. LIONHEART, SUICIDE SILENCE, KUBLAI KHAN TX, PALEFACE, SWISS
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace