Nový Spark
venku od 1. října
RockOpera Praha oslaví deset let od uvedení rockové opery Antigona

RockOpera Praha oslaví deset let od uvedení rockové opery Antigona

Po vynikající jízdě v podobě reprízy oblíbené opery Faust si RockOpera Praha dopřeje zasloužený odpočinek. Bude ale velmi krátký, jelikož už 13. prosince se v pražských Holešovicích odehraje Antigona , úplně první rocková opera autorského dua Pavla Forest a Milan Steigerwald, která slaví deset let od své premiéry. Bude se jednat o zaslouženě vyšperkované představení v hlavní roli s Lindou Fait. Jednu dekádu trvá i fungování RockOpery Praha jako takové. Nezbývá moc času a slavnostní rok 2016 plný překvapení dospěje do svého finále. Antigona bude nejen výroční, ale letošní předposlední představení, což je jeden z důvodů, proč byste si ji rozhodně neměli nechat ujít!

To poslední bude pro RockOperu Praha v roce 2016 vůbec to nejdůležitější. Půjde totiž o uvedení zcela nové opery Proces (22. prosince), která měla veřejnou zkoušku 22. listopadu. Ovšem bez hlavního představitele, v té době nemocného Viktora Dyka, jenž je už ale opět plně připraven dělat pořádnou show. Veřejnou zkouškou s velkým úspěchem provázel režisér Roman Štolpa a podařilo se mu nadšené obecenstvo usvědčit v tom, že toto zpracování Franze Kafky se opravdu ponese na vlně absurdního humoru. Chcete vidět, jak probíhají přípravy Procesu? Pusťte si nový díl našeho vlogu.

RockOpera Praha si pro své fanoušky připravila k Vánocům dárek v podobě vánočních poukazů dostupných na jejím e-shopu (http://rockopera.cz/koupit-poukaz). Jejich prostřednictvím získáte slevy na představení v roce 2017 pro dva nebo osm lidí. Pod stromeček navíc divadlo chystá další balíčky.
Text: Jirka Štraub
Foto: Hana Brožková

Nový Spark
venku od 1. října
Kalendář akcí
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace