Nový Spark
venku od 1. listopadu
RockOpera Praha připomene své metalové dílo

RockOpera Praha připomene své metalové dílo

RockOperou Praha ještě doznívá vyčerpávající nářez v podobě představení Romeo & Julie a už v úterý 25. října ji znovu rozezní repríza první metalové opery u nás 7 proti Thébám na motivy stejnojmenné Aischylovy hry a Sofoklovy tragédie Oidipus na Kolónu.

V roli Polyneika opět vystoupí frontman ARAKAINU Jan Toužimský a v roli proradného Kreónta Viktor Dyk. Celé divadlo je jinak plně ponořeno do dokončování opery Proces inspirované znamenitým dílem Franze Kafky, která bude mít v pražských Holešovicích premiéru 22. listopadu. Až do konce roku se můžete hlásit do již probíhající rockové akademie, v níž lektorují takoví mistři jako výrazná postava pohybového divadla Irina Andreeva nebo jeden z předních tuzemských baskytaristů Richard Scheufler. Největší zájem je zatím o lekce zpěvu pod vedením zpěvačky, libretistky a pedagožky Pavly Forest, na nichž už se nyní ukazuje spousta nadějných žáků. O hodiny projevil zájem i zakladatel akrobacie na šálách v tuzemsku Salvi Salvatore. Také se pracuje na dramaturgii na příští rok, která bude zahrnovat i rockovou verzi představení Bardo Thödol, jež mělo tento měsíc obnovenou premiéru. Sic měla opera už tak nadšené ohlasy, chtějí ji tvůrci do příští reprízy ještě více propracovat. Dalšího pokračování se dočkal týdenní vlog divadla jménem Na Prkně. V aktuálním dílu se můžete těšit na zajímavý rozhovor s Viktorem Dykem a na nahlédnutí do zákulisí příprav Bardo Thödol.

Nový Spark
venku od 1. listopadu
Kalendář akcí
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace