Nový Spark
venku od 1. října
RockOpera Praha připravuje Malého prince. Objeví se v něm i Kamil Střihavka

RockOpera Praha připravuje Malého prince. Objeví se v něm i Kamil Střihavka

RockOpera Praha má za sebou svoji první show v plzeňské Alfě. Mimo ní to ten večer na pódiu rozbalili i místní metalisté INTERITUS a německá symphonicmetalová HYDRA. Obě jmenované kapely si na sociálních sítích celou akci velmi pochvalovaly. RockOpera Praha se po návratu z Plzně vrhla zpět k přípravám na reprízu představení Romeo & Julie, v němž se nacházejí také upravené verze skladeb původně napsaných pro skupinu zakladatelů divadla Milana Steigerwalda a Pavly Forest KING SIZE. Kapela minulý rok znovu vydala své eponymní album z roku 2004. Tentokrát dostalo název „Poslední mohykán z města“. Během letoška se KING SIZE připomenou znovu. Chystají nové vydání své tematické desky z roku 1997 „Romeo a Julie“. Jelikož obě zmíněná alba obsahují mnoho skladeb použitých i v představení, fanoušci tak dostanou možnost porovnat jejich původní s aktualizovanými.

Repríza Romeo & Julie navíc na jevišti pražských Holešovic znovu přivítá v roli vévody Kamila Střihavku. Ten s RockOperou Praha vystoupil už v neděli na plzeňské akci. Zpěvák se také znovu představí jako bůh Slunce Apollón v repríze díla Oidipus Tyranus (21. Března). Své účinkování přislíbil v rockové opeře 7 proti Thébám (10. května) a na začátku června se představí v roli hada na premiéře úplně nového představení Malý princ.

Hlavní role v adaptaci díla Antoine de Saint-Exupéryho se ujme mistryně pohybového divadla světového formátu Irina Andreeva. Rocková opera bude zaměřena i na dětské publikum a hudebně bude vycházet především z alternativního rocku, gothic rocku a art rocku. Objeví se v ní i nějaké dětské popěvky. „Některé nové věci mi připomínají například THE CURE,“ svěřil se skladatel a zakladatel RockOpery Praha Milan Steigerwald. Velké úsilí je momentálně věnováno také první repríze minulý rok premiérovaného díla Proces na motivy románu Franze Kafky (9. března). V hlavní roli opět uvidíme Viktora Dyka, dále se pak představí například Lukáš Písařík nebo Jiří Zonyga. RockOpera Praha se Kafkův román rozhodla adaptovat v jeho absurdně-humorné rovině a na prosincovou premiéru byly ze stran fanoušků velice příznivé ohlasy.

Fanouškům se navíc divadlo rozhodlo udělat další radost. Na 25. května přidalo do programu reprízu oblíbené rockové opery Faust s Jiřím Zonygou v hlavní roli.


Jirka Štraub

Nový Spark
venku od 1. října
Kalendář akcí
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace