Nový Spark
venku od 31. července
RockOpera Praha připravuje Malého prince. Objeví se v něm i Kamil Střihavka

RockOpera Praha připravuje Malého prince. Objeví se v něm i Kamil Střihavka

RockOpera Praha má za sebou svoji první show v plzeňské Alfě. Mimo ní to ten večer na pódiu rozbalili i místní metalisté INTERITUS a německá symphonicmetalová HYDRA. Obě jmenované kapely si na sociálních sítích celou akci velmi pochvalovaly. RockOpera Praha se po návratu z Plzně vrhla zpět k přípravám na reprízu představení Romeo & Julie, v němž se nacházejí také upravené verze skladeb původně napsaných pro skupinu zakladatelů divadla Milana Steigerwalda a Pavly Forest KING SIZE. Kapela minulý rok znovu vydala své eponymní album z roku 2004. Tentokrát dostalo název „Poslední mohykán z města“. Během letoška se KING SIZE připomenou znovu. Chystají nové vydání své tematické desky z roku 1997 „Romeo a Julie“. Jelikož obě zmíněná alba obsahují mnoho skladeb použitých i v představení, fanoušci tak dostanou možnost porovnat jejich původní s aktualizovanými.

Repríza Romeo & Julie navíc na jevišti pražských Holešovic znovu přivítá v roli vévody Kamila Střihavku. Ten s RockOperou Praha vystoupil už v neděli na plzeňské akci. Zpěvák se také znovu představí jako bůh Slunce Apollón v repríze díla Oidipus Tyranus (21. Března). Své účinkování přislíbil v rockové opeře 7 proti Thébám (10. května) a na začátku června se představí v roli hada na premiéře úplně nového představení Malý princ.

Hlavní role v adaptaci díla Antoine de Saint-Exupéryho se ujme mistryně pohybového divadla světového formátu Irina Andreeva. Rocková opera bude zaměřena i na dětské publikum a hudebně bude vycházet především z alternativního rocku, gothic rocku a art rocku. Objeví se v ní i nějaké dětské popěvky. „Některé nové věci mi připomínají například THE CURE,“ svěřil se skladatel a zakladatel RockOpery Praha Milan Steigerwald. Velké úsilí je momentálně věnováno také první repríze minulý rok premiérovaného díla Proces na motivy románu Franze Kafky (9. března). V hlavní roli opět uvidíme Viktora Dyka, dále se pak představí například Lukáš Písařík nebo Jiří Zonyga. RockOpera Praha se Kafkův román rozhodla adaptovat v jeho absurdně-humorné rovině a na prosincovou premiéru byly ze stran fanoušků velice příznivé ohlasy.

Fanouškům se navíc divadlo rozhodlo udělat další radost. Na 25. května přidalo do programu reprízu oblíbené rockové opery Faust s Jiřím Zonygou v hlavní roli.


Jirka Štraub

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
18.08. Metallica, Ghost, Bokassa
20.08. The Offspring
21.08. The Offspring
03.09. Helmet
04.09. Glen Hughes
04.09. Evanescence
05.09. Evanescence
14.09. Kafest
18.09. Dead Letter Circus, Siamese, Daze Of June
21.09. Overkill, Flotsam & Jetsam
A co FAKKER!?