Nový Spark
venku od 29. března
RockOpera Praha se vydává do zahraničí a chystá ulítlou verzi Romea & Julie

RockOpera Praha se vydává do zahraničí a chystá ulítlou verzi Romea & Julie

Na nadcházející repríze Antigony bude mít jako překvapení k probíhajícím oslavám deseti let RockOpery Praha premiéru bosenský dokument ROCK’N’WAR. Přítomni budou také tvůrci včetně režiséra Damira Piriće, který RockOperu pozval do Bosny a Hercegoviny, aby tam (ve městech Bihać a Tuzla) odehrála představení Faust.

U toho ale spolupráce nekončí. RockOpera Praha totiž chystá – jak potvrdila ředitelka Pavla Forest - s bosenskými tvůrci nový evropský projekt. 9. května se odehraje představení Romeo & Julie v netradičním duchu. Repríza má neoficiální název Romeo & Julie po čtyřiceti letech. V hlavních rolích osudových milenců se totiž představí zralá dvojice Pavla Forest a Jiří Zonyga.

Představení bude speciální také tím, že v něm zazní písně od skupiny KING SIZE Pavly Forest a skladatele Milana Steigerwalda v podání jejich původní interpretky. Dvě alba KING SIZE navíc znovu vycházejí v novém vydání a po humorně pojaté verzi Romea & Julie budou patřičně pokřtěna veronským vévodou - Kamilem Střihavkou.

Nový Spark
venku od 29. března
Kalendář akcí
20.04. Nervosa
20.04. Týr, Heidevolk, Dalriada
21.04. Backyard Babies
21.04. Suffication, Belphegor, God Dethroned, Nordjevel, Darkrise
24.04. Casey, Gatherers, Acres
25.04. Suffocation, Belphegor, God Dethroned, Nordjevel, Darkrise
25.04. Metalománie
26.04. Hypnos
26.04. Frog Leap
28.04. Vulture Industries, Helheim, Madder Mortem, Caelestia
A co FAKKER!?