Nový Spark
venku od 1. října
RockOpera Praha začne novou sezónu v Polsku

RockOpera Praha začne novou sezónu v Polsku

Září RockOpery Praha bude velmi nabité. 17. září vyjede se svým představením Antigona až na polský zámek Gorzanow , který se snaží tamější nadace zvelebit. Na původně gotickém hradu přestavovaném v renesančním a později barokním stylu jsou postupně odkrývány nádherné malované stropy. Na nádvoří uprostřed těchto historických skvostů zazní první opera divadelního souboru RockOpery Praha, která svým prvním zahraničním výjezdem pokračuje v oslavách svého desetiletého výročí. Vstup je zdarma a vzhledem k půvabné přírodě a malebnému okolí není pro fanoušky vůbec špatný nápad shlédnout znovu první díl antické trilogie jako site specific project v netradičním prostředí a dopřát si příjemný víkend za hranicemi.

23. září pak RockOpera Praha odehraje první představení nové sezóny na své domovské scéně v Holešovicích, a to operu Faust, na níž bude už pokřtěno dlouho očekávané stejnojmenné album. To se konečně domíchalo a připravený je také booklet od dvorní výtvarnice Michaely Fišerová, která má na svědomí i novou grafiku reedice alba k představení Oidipus Tyranus, jež se odehraje den po Faustovi a na němž bude nové vydání také řádně pokřtěno. Z domovské scény si soubor na chvíli odskočí opět 26. září, kdy operou Anna Karenina otevře nové kroměřížské Kulturní centrum. V RockOpeře jinak momentálně probíhají zkoušky na obnovenou premiéru původně etnicko-symfonického díla Bardo Thödol zpracovaného do rockové podoby, která je naplánovaná na 5. října.

Nový Spark
venku od 1. října
Kalendář akcí
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace