Nový Spark
venku od 1. října
RockOperu Praha čeká poslední představení před prázdninami

RockOperu Praha čeká poslední představení před prázdninami

Ve čtvrtek 9. června se odehraje v RockOpeře Praha poslední představení této sezóny rocková opera Anna Karenina, na níž bude pokřtěno dlouho očekávané dvojalbum Faust. Tento měsíc bude také ve znamení příprav obnoveného představení Bardo Thödol zpracovaného na základě Tibetské knihy mrtvých. I tato opera se tentokrát ponese v rockovějším duchu, než tomu bylo v dobách jejího prvního uvedení. Na jevišti bude k vidění na podzim, kdy bude mít premiéru nové představení, adaptace slavného románu Franze Kafky Proces.

Neznamená to ale, že by se RockOpera se svými fanoušky během prázdnin rozloučila úplně. 23. července totiž vystoupí na svém vlastním festivalu RockOpera Praha Friver Fest 4, pořádaném v Českém Šternberku. Zde uvede speciální verzi opery Faust. Ještě předtím, 16. července, odehraje průřez celou svojí tvorbou na Slavnostech svijanského piva.

Zahálet nebude ani oddělení rockové opery Mezinárodní konzervatoře Praha. Jeho žáci vystoupí 11. června v 16:00 a ve 20:00 na studentském festivalu Cool Fest se známými rockovými hity prokládanými scénkami inspirovanými Čapkovými Apokryfy a Nocí na Karlštejně. Ve 14:00 budete mít na této akci také možnost zavítat na workshopy zpěvačky, libretisky a ředitelky RockOpery Praha Pavly Forest a baskytaristy Richarda Scheuflera. Workshopy se budou konat i 27. a 28. června v Hájemství na školním středisku a objeví se na nich mimo jiných opět Pavla Forest, Petr Opava, výtvarnice Michaela Fišerová a dvorní choreografka divadla Irina Andreeva, jež začíná příští rok učit také na Mezinárodní konzervatoři. RockOpera Praha momentálně pracuje na spotech k jejímu zářijovému turné po Bosně a Hercegovině a podzimní divadelní sezóně, které poběží jak na tamějších, tak i na českých televizních stanicích.

Nový Spark
venku od 1. října
Kalendář akcí
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace