Nový Spark
venku od 1. listopadu
Romeo & Julie v úterý rozezní holešovický amfiteátr RockOpery Praha

Romeo & Julie v úterý rozezní holešovický amfiteátr RockOpery Praha

Ve středu 5. října mělo v RockOpeře Praha obnovenou premiéru představení Bardo Thödol, které sklidilo velmi pozitivní ohlasy. Opera zpracovaná na základě Tibetské knihy mrtvých se velmi odlišuje od svých předchůdkyň. Dostává v ní větší prostor vážná orchestrální hudba, poměrově vyvažovaná metalovými skladbami s hitovým potenciálem a je zde kladen ještě větší důraz na pohybovou a výtvarnou složku vedenou světovým jménem choreografky a spolurežisérky tohoto představení Iriny Andreevy. V hlavní roli zde vystoupil fenomenální akrobat a tanečník Matěj Kohout. Prostor zde dostaly i obří loutky divadla Kvelb, ohnivá show, akrobacie na šálách, propracované masky a kostýmy. Jak se na RockOperu sluší, přítomné byly i skvělé hlasy Pavly Forest, Jana Toužimského, Viktora Dyka, Petra Opavy a operní soprán Miroslavy Pilcové Časarové.

Pavla Forest, Jan Toužimský, Viktor Dyk a další budou v divadle k vidění i v úterý 11. října, kdy se od 19:00 koná repríza opery Romeo & Julie. V hlavních rolích se tu představí mladí talentovaní zpěváci, a to půvabná Žofie Dařbujánová a charismatický Jiří Švec. Představení se kromě jiných skládá také z písniček obsažených na tematických deskách skupiny libretistky a zpěvačky Pavly Forest a skladatele a klávesisty Milana Steigerwalda KING SIZE.

RockOpera 8. října otevřela svou vlastní rockovou akademii, která je určena veřejnosti - jak profesionálům, tak začátečníkům. Pavla Forest na ní vyučuje zpěv, virtuóz Richard Scheufler hru na baskytaru, Irina Andreeva fyzické herectví, jedna z dvorních výtvarnic divadla Tereza Doležalová vede výtvarné dílny a chystají se i kurzy akrobacie na šálách, které bude mít na starosti zakladatel této disciplíny u nás Salvi Salvatore.

Tento rok je výjimečný tím, že si na něj RockOpera Praha naplánovala hned dvě premiéry. Jednu obnovenou – Bardo Thödol – už má za sebou a v listopadu ji čeká zbrusu nová opera Proces na motivy slavného románu Franze Kafky. Na rozdíl od Bardo Thödol bude představení čistě rockové, absurdně vtipné a ovlivněné i elektronickou hudbou.

Pokračuje i vlog divadla jménem Na prkně. Venku je nový díl, v němž kamera zavítala na Mezinárodní konzervatoř Praha, přesněji na oddělení rockové opery.

Nový Spark
venku od 1. listopadu
Kalendář akcí
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace