Nový Spark
venku od 2. května
Rozjeď RockOperu! - Fanoušci rocku přispívají na nový klub v Praze

Rozjeď RockOperu! - Fanoušci rocku přispívají na nový klub v Praze

„Rozjeď RockOperu!“ To je vzkaz pro všechny fanoušky rocku, kteří mohou na portálu hithit.com až do konce září přispět na otevření nového klubu v Praze. Cílová částka je půl milionu korun. V současné chvíli mají na kontě necelých 50 tisíc korun.

RockOpera Praha provozuje autorské divadlo pro rockery již šest let a nyní se rozhodla holešovickou scénu otevřít mladým začínajícím kapelám a jejich fanouškům. Jako poděkování si pro všechny přispěvatele připravila balík exkluzivních dárků a zážitkových akcí. RockOpera se tak na crowdfundingovém serveru může zařadit k projektům jako Jatka78 nebo Studio Alta, kterým se podařilo vybrat peníze na nové prostory.

„Rádi bychom RockOperu Praha otevřeli příznivcům mladých začínajících rockových a metalových kapel. Zároveň bychom chtěli tímto způsobem do našeho prostoru přilákat nové publikum, které má z prostředí divadla obavy. Chceme ukázat, že i divadlo může patřit rockerům a stát se příjemným místem pravidelného setkávání,“ vysvětluje nový záměr RockOpery Praha její zakladatelka a umělecká šéfka Pavla Forest.

„Hudební fanoušci na Hithitu nejednou dokázali, že umí pomoct nakopnout nejen skvělý nápad, ale i bohulibý, a v Rockopeře se potkávají obě varianty. Rockový klub tohoto zaměření v Praze chybí a když se podívám, jací muzikanti tento projekt podporují, věřím, že ho rockeři nenechají na holičkách,” říká spoluzakladatel Hithitu Pavel Eichler.

Crowdfundingová sbírka na portálu Hithit má pomoci se zprovozněním malé scény a pokrytím nákladů na první půl rok provozu. V případě úspěchu nabídne nový rockový klub návštěvníkům příjemnou atmosféru, nízké vstupné, kvalitní dramaturgii, dobré pití a nekuřácké prostředí. Jeho slavnostní zahájení je naplánováno na 31. prosince.

„Na místě už máme k dispozici pódium se závěsnými konstrukcemi, bar, pokladnu, kavárnu a zázemí. Potřebujeme ještě pořídit ozvučovací a osvětlovací techniku a získat prostředky na půlroční provoz. Rozhodli jsme se obrátit na naše příznivce a doufáme, že společnými silami se nám podaří v pražských Holešovicích vybudovat novou úspěšnou rockovou scénu,“ popisuje důvody spuštěné kampaně „Rozjeď RockOperu“ Pavla Forest.

Od samolepek a náramků, přes vstupenky, společné focení se souborem a interaktivní exkurze po zákulisí, až po hodinu zpěvu u Pavly Forest, večeře s některým z umělců či role ve videoklipu. Pro všechny, jež v kampani přispějí, je připravena exkluzivní nabídka odměn. „Případná podpora fanoušků nás samozřejmě zavazuje a chtěli bychom se za ni odvděčit. Připravili jsme tedy balík netradičních dárků, které běžným způsobem získat nelze,“ dodává Pavla Forest.

RockOpera Praha vznikla v roce 2006. Ve svých operách spojuje koncert tvrdé rockové a metalové hudby s divadelním zpracováním nadčasových dramatických příběhů. Slyšet můžete špičkového hlasy Kamila Střihavky, Viktora Dyka, Jana Toužimského, Jiřího Zonygy a mnoha dalších. Během představení nechybí akrobatické a artistické výkony, ohnivá a světelná show či nový cirkus. Pod všemi operami jsou podepsáni přední čeští hudebníci a zakladatelé RockOpery Praha Milan Steigerwald a Pavla Forest.

Více informací na https://www.hithit.com/cs/project/1615/rozjed-rockoperu

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
31.05. Metalfest Open air
01.06. Sorfest
01.06. Legendy 10
03.06. Alice in Chains, Black Rebel Motorcycle Club
04.06. Tool
04.06. Slayer
06.06. Smashing Pumpkins
07.06. Rock im Park
08.06. Československý Rockfest
09.06. Nunslaughter, Disparage, Inferia, Blodride
A co FAKKER!?