Nový Spark
venku od 1. července
Scooter, Suzi Quatro & Slade Benátská! s Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S

Scooter, Suzi Quatro & Slade Benátská! s Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S

Poslední červencový víkend je pro milovníky hudby již neodmyslitelně spjatý s festivalem Benátská! s Impulsem. Ten se od svého vzniku, kdy měl pódium sestavené z lešení a aparaturu přivázanou ke stožárům veřejného osvětlení, etabloval mezi tuzemskou špičku. Letos slaví 30 let.

Mezi gratulanty nebudou chybět ani zahraniční ikony Scooter, Suzi Quatro a Slade, kteří mají k Benátské více než srdečný vztah. V oslavách 30 let na scéně jsou navíc profíky.

Svoje třicetiny nedávno oslavila i skupina Scooter. Tito průkopníci taneční hudby prodali přes 30 milionů desek, mají vlastní dokument na Netflixu a více než kdokoliv jiný na světě se zajímají o to, kolik stojí ryba. Proslavili se tehdy doslova přes noc svým druhým singlem Hyper Hyper. A díky dalším hitům jako například Break It Up, Fire, Ramp! nebo Maria a také díky živelným show s dechberoucími pyrotechnickými efekty si tuto pozici udrželi až doposud.

Dvojnásobek – 60 let hudby – oslavila 3. června spolu se svými 74. narozeninami nestárnoucí rockerka Suzi Quatro. Svou první baskytaru dostala od otce právě ke čtrnáctinám, a začala tak éra nejslavnější baskytaristky hudební historie. Na tuto baskytaru hraje Suzi dodnes, ačkoliv ji poslední dobou používá spíše pro studiové nahrávky. Tou její zřejmě nejslavnější je píseň If you can’t give me love. Ikonickým je ale i její duet Stumblin’ in s Chrisem Normanem ze Smokies, který vznikl díky jejímu dalšímu talentu, tomu hereckému. Zahrála si totiž hned v 7 epizodách oblíbeného seriálu Happy days, pro nějž tento duet vznikl, a nezůstalo jen u této role.


Dvakrát 30 má na svém kontě i britská glamrocková legenda Slade proslulá nejen skladbou My Oh My, která byla v době své největší slávy komerčně nejúspěšnější skupinou ve Spojeném království. Zářili nejen na svých bouřlivých koncertech, kde si své fanynky podmaňovali a ostatní lehce šokovali neotřelou komunikací. Stejně jako Suzi Quatro, dali i oni vyniknout svému hereckému talentu, a to v rockovém filmu Flame. V něm autenticky odkryli zákulisí rockové kapely s jejími světlými i stinnými stránkami, za což sklidili uznání diváků i kritiků. Nezapomenutelným je ale hlavně soundtrack tohoto snímku, který obsahuje jeden z největších hitů Slade s názvem Far Far Away.


Čím tato tři velká S získají návštěvníky Benátské! s Impulsem se můžete na vlastní uši přesvědčit již od 25. do 28. července v libereckém sportovním areálu Vestec.

Kromě nich se ale i díky finanční podpoře od Libereckého kraje představí také nejvýraznější jména české hudební scény jako například Buty, Čechomor, Marie Rottrová, Pokáč, Jelen, Michal Hrůza, Divokej Bill… ale i nejzářivější jména mladé scény jako jsou Yzomandias a Nik Tendo, Ben Cristovao, Pam Rabbit, Sebastian, 58G, Robin Zoot nebo Sima. Ostatně stalo se skvělou tradicí Benátské!, že celou sobotu je jedna ze dvou hlavních stage věnována právě mladé scéně.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace