Nový Spark
venku od 1. března
Sklizeň 2022 – Nejlepší album roku dle čtenářů Sparku je…

Sklizeň 2022 – Nejlepší album roku dle čtenářů Sparku je…

Přinášíme vám vyhodnocení čtenářské Sklizně za rok 2022 čili přehled nejlepších / nejoblíbenějších desek loňského roku tak, jak jste je vybrali v každoroční anketě vy, čtenáři Sparku! Připomeňme, že letos jsme namísto dřívějšího modelu několika žánrových kategorií uspořádali jednu velkou anketu, do níž jsme vašemu hlasování předložili šedesátku alb, která dle nás patřila k těm nejsledovanějším a nejdiskutovanějším, jež loni vyšla.

Absolutně nejvíc hlasů obdrželi němečtí mistři thrashe KREATOR s počinem „Hate Über Alles“, kteří nás v redakci dostali natolik, že jsme jim loni zasvětili červnové číslo. Z více než dvou a půl tisíce celkových došlých hlasů jen o šest zaostal – a musí se tak spokojit se stříbrem – „Pacient číslo 9“ čili Ozzy Osbourne, kterému titulní story Sparku patřila pro změnu v listopadu. S už větším odstupem se pak umístili MEGADETH, jejichž „The Sick, the Dying... and the Dead!“ ovládla loňský žebříček Sparku Top 50 formovaný na základě hodnotících bodových průměrů.

Níže najdete kompletní desítku vámi nejlépe hodnocených alb, přičemž shodou okolností jde o jediné nahrávky, které od vás obdržely víc než stovku hlasů. Pro zajímavost můžeme dodat, že těsně pod čarou skončili BEHEMOTH se svou „Opvs Contra Natvram“, naopak poněkud za očekáváním zůstali SABATON s „The War to End All Wars“, byť pomyslný „střed tabulky“ byl poměrně vyrovnaný. Za skokany roku pak lze nepochybně označit LORNA SHORE, jejichž počinu „Pain Remains“ jsme ve Sparku rovněž věnovali prostor.


1. KREATOR – „Hate Über Alles“ na Sparkshopu


2. OZZY OSBOURNE – „Patient Number 9“ na Sparkshopu


3. MEGADETH – „The Sick, the Dying... and the Dead!“ na Sparkshopu


4. ARCH ENEMY – „Deceivers“ na Sparkshopu


5. RAMMSTEIN – „Zeit“ na Sparkshopu


6. AMON AMARTH – „The Great Heathen Army“ na Sparkshopu


7. HAMMERFALL – „Hammer of Dawn“ na Sparkshopu


8. GHOST – „Impera“ na Sparkshopu


9. MACHINE HEAD – „Of Kingdom and Crown“ na Sparkshopu


10. AMORPHIS – „Halo“ na Sparkshopu

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
03.05. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL
10.05. SABATON
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace