Nový Spark
venku od 30. srpna
Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators - Lucerna, Praha - 11.2.2013

Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators - Lucerna, Praha - 11.2.2013

Po třech letech se do Prahy vrátil jeden z nejlepších světových kytaristů - Slash. Tentokrát za doprovodu zpěváka Mylese Kennedyho a kapely The Conspirators. Slash & spol. přijeli do pražské lucerny představit svou nejnovější desku "Apocalyptic Love", samozřejmě nezůstalo jen u této desky. Ale nepředbíhejme událostem.

V roli předkapely se představila tuzemská metalová partička Venefica. Ta předvedla během své půlhodinky několik povedených songů, mezi nimi i jeden cover od Bon Jovi. Sál ze začátku jejich krátkého setu nebyl zcela plný, ale postupně se naplňoval, až nakonec nezůstalo jediné volné místo ani na balkonech v nejvyšším patře sálu. Narvaná Lucerna očekávala nástup legendy. První povyk se uskutečnil při odkrytí bicích a hned po chvíli když na stage přišel jeden z členů týmu s kytarou typu Les Paul pověšenou na krku.

Čekání nebylo dlouhé a světla se utlumila. První tóny mocného intra přivítaly Prahu společně s větou "All right Prague, are you ready to rock n roll? ". A bylo hotovo. Les rukou letěl vzhůru a Slash s typickým cylindrem a černými brýlemi se objevil na podiu. Jako první zazněl song "Ghost" a hned po něm "Standing in the sun". Nástup jak se patří. Aby toho nebylo málo následovala klasika z dob Guns - "Nightrain". Koncert byl ve velkém tempu a diváci se očividně bavili a užívali si každý moment. Myles zpíval naprosto bezchybně. Kapela jela dál bez velkého povídání. Následovaly songy "Been there lately", "Back from Cali" a "Nothing to say". Slash a celá kapela fungovali v naprosté chemii a tak se nenaskytlo snad jediné zaváhání. Možná jen zvuk chvílemi mohl být lepší, některá sóla zanikala v hluku zbytku kapely, ale nebylo to až tak hrozné. Další pecka z dob Guns byla "My Michelle". Pak kapela zabrousila do období Slash's Snakepit a zahrála "Serial Killer". V této části koncertu trošku opadlo počáteční velmi ostré hard rockové tempo. Přišlo více sólování. Slash tentokrát nezahrál klasické "Godfather theme", ale za doprovodu kapely předvedl své umění při několika minutovém blues-rockovém dá se říct jamu. Ale vraťme se k setlistu. Po vrahovi přišla řada na novější tvorbu, konkrétně "Gotten" a "Doctor Alibi". Následovaly dvě starší věci - "Jizz da pit" a královna s dalším velkým sólem "Rocket queen".

Kapela mezi songy moc s publikem nekomunikovala, občas něco málo řekl Myles, jindy Slash. Bylo toho tak akorát. Přeci lidé přišli na rock n roll. Následovaly čtyři novější kousky. Klidnější "No more heroes" a "Starlight" následovaly pořádně nadupané "Anastasia" a "You're a lie". Velké finále přišlo s prvními tóny "Sweet child o'mine". Celá Lucerna zpívala spolu s Mylesem a několikrát i bez něj. Posledním songem měl být "Slither" na jehož začátku Myles představil celou kapelu a po představení Slashe následoval velmi dlouhý aplaus pro kytaristu. Kapela se rozloučila, ale bylo jasné, že rozjeté publikum je odejít nenechá. Po chvilce se Slashova parta vrátila, aby všechny přivítala v džungli s "Welcome to the jungle". Po téhle pecce scházela už jen jediná, bez které by se málo komu chtělo odejít. Očekávaná "Paradise City" přišla jako poslední a opět ji odzpívala vyprodaná Lucerna. Slash spolu s Mylesem Kennedym a kapelou The Conspirators se loučili za velkých ovací. Slash se loučil slovy uvidíme se brzy a na závěr pozdravil diváky v češtině a rozloučil se jednoduše - "čau". Doufejme, že jeho slova budou pravdivá a brzy se uvidíme, protože to rozhodně stálo za to.

Nový Spark
venku od 30. srpna
Kalendář akcí
24.09. FÖLLAKZOID
25.09. Magic sword
27.09. STROMBOLI
28.09. Protector, Lahar, Mörkhimmel
01.10. Paul Gilbert
02.10. Protector, Denet
02.10. ROGER WATERS - film
02.10. OMNIUM GATHERUM, HAMFERÐ, HEIDRA
02.10. Airbourne
02.10. Cro-mags, Best Wishes, Red Death
A co FAKKER!?