Nový Spark
venku od 30. dubna
SoundCzech v roce 2021 znovu podpoří domácí kapely. Přihlaste se hned

SoundCzech v roce 2021 znovu podpoří domácí kapely. Přihlaste se hned

První výzvy na podporu českých hudebních umělců v roce 2021 se právě otevřely! SoundCzech letos podpoří hudební tvorbu ve spolupráci se zahraničními umělci. V letošním roce bude pokračovat i produkce live session videí. Termín podání přihlášek je 31. března 2021!

SoundCzech otevírá zatím čtyři výzvy a zohledňuje aktuální složitou situaci živé kultury. Pro hudebníky by mohly být zajímavé především dvě z nich – „Connect: Create“ a „Promo: Video“. „Současná celosvětová pandemie mění živou kulturu a před umělce klade nové výzvy, jak vlastně fungovat. Chceme podpořit vznik nových projektů a nové hudby. Zároveň věříme, že vždy bude potřeba mít kvalitní materiál k vlastní propagaci,“ podotýká ředitel SoundCzech Márton Náray. Výzva „Connect: Create“ má za cíl podpořit vznik hudby ve společném projektu českého a zahraničního umělce. „Když spolu nemůžeme jezdit na turné, tvořme společně hudbu. Taková je základní myšlenka výzvy,“ podotýká Náray. Projekt by měl pomoci vybudovat vztahy v zahraničí.

Druhá výzva s názvem „Promo: Video“ pak umělcům nabízí natočení profesionálního promo videa v podobně live session. „Pro promotéry i případné nové fanoušky je totiž zásadní vidět, jak kapela zní naživo,“ komentuje Náray. Výzva navazuje první úspěšné kolo z podzimu loňského roku. SoundCzech tehdy na své náklady natočil live sessions kapelám jako PLEASE THE TREES, LAMBDA, BRAAGAS, LANUGO, BADFOCUS, BILLOW nebo OLAF OLAFSONN & THE BIG BAD TRIP.

Třetí výzva „Links IN“ je zaměřena na pořadatele hudebních veletrhů, showcase festivalů a konferencí a bude pokrývat náklady spojené s pozváním zahraničních hudebních profesionálů. Touto podporou chce SoundCzech zvýšit možnosti spolupráce domácích akcí se zahraničím. Poslední výzvou je „Skills“, která se zaměřuje na podporu vzdělávání českých hudebních profesionálů a umělců.

Přihlas se zde! Termín odevzdání přihlášek na všechny čtyři výzvy je 31. března 2021!

SoundCzech je oficiální hudební kancelář, která podporuje českou hudbu v zahraničí. Od svého vzniku v roce 2017 je součástí Institutu umění a financovaná z rozpočtu Ministerstva kultury. SoundCzech například finančně podporuje české interprety bez ohledu na žánr a organizuje vzdělávací akce.

Nový Spark
venku od 30. dubna
Kalendář akcí
12.05. LIVE STREAM CRADLE OF FILTH
28.05. LIVESTREAM NIGHTWISH
12.06. LIVE STREAM EPICA
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace