Nový Spark
venku od 3. června
Soundtrack k dokumentu o Franku Zappovi je konečně venku

Soundtrack k dokumentu o Franku Zappovi je konečně venku

Koncem listopadu proběhla premiéra životopisného hudebního dokumentu „Zappa“ o fenomenálním hudebníkovi a umělci Franku Zappovi. Současně se k fanouškům dostal digitální formou filmový soundtrack. Od 19. února je k mání i ve fyzické podobě.

Hudba z filmového snímku zahrnuje celou skladatelovu kariéru napříč obdobími psychedelického rocku, jazzu a klasických experimentů - počínaje několika ukázkami z jeho debutu s THE MOTHERS OF INVENTION „Freak Out“ (1966), až po poslední nahrávku „The Yellow Shark“ (1993).

Mimo to soundtrack obsahuje 12 skladeb, které nikdy nebyly vydány - včetně výběrů z koncertů, dvou skladeb vydaných na Zappově labelu („No Longer Umpire“ Alice Coopera a „The Captain’s Fat Theresa Shoes“ od GTO). Najdeme tu také hudbu jeho dvou oblíbených skladatelů klasické hudby: Edgarda Varése a Igora Stravinského a také výběr 26 hudebních motivů Johna Frizzella.


Nahrávka je k dispozici jako 3CD, přičemž 7. května se na trh dostane ještě edice 5LP.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace