Nový Spark
venku od 31. července
Spark Fresh Blood 2016 představuje: CAST OF MIND + CONFIDANCE

Spark Fresh Blood 2016 představuje: CAST OF MIND + CONFIDANCE

Spark Fresh Blood 2016 zná od 1. července 30 semifinalistů. Z této třicítky porotci dále do 1. srpna vyberou osm skupin, které se v průběhu listopadu představí na koncertech Spark Fresh Blood. Celkem se uskuteční čtyři koncerty, z nichž na každém vystoupí tři kapely. Z toho vyplývá, že teď přichází chvíle taky pro vás fanoušky – čtenáře, abyste do výběru semifinálového tuctu zasáhli svými hlasy.

V průběhu letních prázdnin vám semifinálovou třicítku postupně krátce představíme. Tak tedy:

07) CAST OF MIND


Vráťa, Lukáš a Ota – základní nástrojové obsazení, ve kterém se všichni muzikanti zároveň dělí o zpěv, to jsou aktuálně základní stavební pilíře CAST OF MIND. Mnoho dalšího toho o sobě tahle pražská banda na svém bandzone profilu neprozrazuje, nicméně dohledat lze datum založení kapely 2011 i jméno hostujícího koncertního kytaristy Marka. Metalové kořeny u nich nelze popřít, nicméně čím dál tím víc se v jejich tvorbě prosazují i sofistikovanější podoby progresivního rocku. Zatím mají na kontě jediné album „The Crossroads“ produkované Rolandem Grapowem, na novém se urputně pracuje, čehož by měl být jistotou v nejbližších dnech vydávaný singl „What You Deserve“.


http://bandzone.cz/castofmind


08) CONFIDANCE


Jedni z těch tvrdších finalistů letošního ročníku Spark Fresh Blood – CONFIDANCE z Vysokého Mýta, brousící zvukově old-schoolový, ovšem melodický death metal. Vznik uvádějí v roce 2007, nicméně pořádně se kapelu po dvouleté pauze, jež následovala demo „Pactum ad postremum saltationem“, podařilo nakopnout až v roce 2012. Ani poté se jim nevyhnuly personální změny, nicméně v současnosti, kdy už chlapi na kontě mají druhý demo snímek „(T)error belongs to us“, se zdá, že by CONFIDANCE mohli začít pořádně šlapat. Materiál k tomu mají slibný!


http://bandzone.cz/confidance


Fanouškovské hlasování funguje jednoduše:


1) stáhněte si aplikaci KluBBy a nainstalujte
2) přihlašte se prostřednictvím svého Bandzone či Facebook účtu
3) klikněte na symbol lupy („hledat“), záložku „Kapely“ a najděte své favority
4) dejte jim hlas zaškrtnutím pole „Dávám hlas ve Spark Fresh Blood“

Fanouškovské hlasování bude probíhat celé letní prázdniny, 1. září vyhlásíme další čtyři finalisty vybrané právě na základě fanouškovského hlasování v aplikaci KluBBy.

Navíc, díky aplikaci KluBBy budete mít přehled o všech klubových i festivalových akcích ve vašem okolí a tak vám neunikne žádný koncert vašich favoritů!

Aplikace KluBBy pro „jablíčkáře“: https://itunes.apple.com/cz/app/klubby/id598574937
Aplikace KluBBy pro Androidy: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mfcc.klubby.android

Kompletní přehled 30 semifinalistů najdete zde

Pravidla Spark Fresh Blood 2016 najdete zde

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
18.08. Metallica, Ghost, Bokassa
20.08. The Offspring
21.08. The Offspring
03.09. Helmet
04.09. Glen Hughes
04.09. Evanescence
05.09. Evanescence
14.09. Kafest
18.09. Dead Letter Circus, Siamese, Daze Of June
21.09. Overkill, Flotsam & Jetsam
A co FAKKER!?