Nový Spark
venku od 3. června
Steve Vai: „Mám doma album nahrané s Ozzym.“

Steve Vai: „Mám doma album nahrané s Ozzym.“

Steve Vai před pár dny překvapil nahrávkou „Vai / Gash“ nahranou před třiceti lety s dnes už zesnulým kamarádem Johnnym Gashem a zjevně nejde o největší perlu, kterou kytaristovy archivy skrývají. Pro irský server Eonmusic se v aktuálním rozhovoru vyjádřil, že se mu doma práší na album nahrané s Ozzym Osbournem!

„Je to podobný případ. Je to kdysi nahraný projekt, který je už léta v šupleti. Nic s ním nezmůžu, nemám práva na to, abych jej mohl vydat, ale dají se mezi těmi skladbami najít dost dobré věci,“ prozradil Vai, který měl k Ozzymu blízko zejména v polovině devadesátých let. Oficiální výsledek jejich tehdejší spolupráce spatřil světlo světa na albu „Ozzmosis“ (1995), kde nabyl podoby skladby „My Little Man“, pod níž je Vai autorsky podepsán.

„Ozzy měl tehdy nahranou asi půlku ,Ozzmosis‘ a Sharon s firmou ho chtěli propojit i s jinými autory. Jedním z takových jsem byl i já,“ vzpomíná Vai. Ze složení několika písní, z nichž si měl Ozzy vybrat, však nakonec byla dávka, která by vydala na celou desku. Firma však rozbíhající se projekt utnula, aby se Ozzy příliš nerozptyloval a dokončil „Ozzmosis“, tvrdí Vai.

„Zajímavé na těch skladbách je, že skoro všechny rytmické kytary jsem nahrál s oktávovým děličem, což je speciální kytarový efekt, takže ty skladby zní dost specificky.“

Připomínáme, že v dubnu máme Steva Vaie v ČR, 28. dubna vystoupí v brněnském Semilassu, o den později v Praze, v Lucerna Music Baru.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace