Nový Spark
venku od 1. prosince
Steve Vai: „Mám doma album nahrané s Ozzym.“

Steve Vai: „Mám doma album nahrané s Ozzym.“

Steve Vai před pár dny překvapil nahrávkou „Vai / Gash“ nahranou před třiceti lety s dnes už zesnulým kamarádem Johnnym Gashem a zjevně nejde o největší perlu, kterou kytaristovy archivy skrývají. Pro irský server Eonmusic se v aktuálním rozhovoru vyjádřil, že se mu doma práší na album nahrané s Ozzym Osbournem!

„Je to podobný případ. Je to kdysi nahraný projekt, který je už léta v šupleti. Nic s ním nezmůžu, nemám práva na to, abych jej mohl vydat, ale dají se mezi těmi skladbami najít dost dobré věci,“ prozradil Vai, který měl k Ozzymu blízko zejména v polovině devadesátých let. Oficiální výsledek jejich tehdejší spolupráce spatřil světlo světa na albu „Ozzmosis“ (1995), kde nabyl podoby skladby „My Little Man“, pod níž je Vai autorsky podepsán.

„Ozzy měl tehdy nahranou asi půlku ,Ozzmosis‘ a Sharon s firmou ho chtěli propojit i s jinými autory. Jedním z takových jsem byl i já,“ vzpomíná Vai. Ze složení několika písní, z nichž si měl Ozzy vybrat, však nakonec byla dávka, která by vydala na celou desku. Firma však rozbíhající se projekt utnula, aby se Ozzy příliš nerozptyloval a dokončil „Ozzmosis“, tvrdí Vai.

„Zajímavé na těch skladbách je, že skoro všechny rytmické kytary jsem nahrál s oktávovým děličem, což je speciální kytarový efekt, takže ty skladby zní dost specificky.“

Připomínáme, že v dubnu máme Steva Vaie v ČR, 28. dubna vystoupí v brněnském Semilassu, o den později v Praze, v Lucerna Music Baru.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
07.12. MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED
07.12. PRODIGY
08.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
08.12. HARLEJ
09.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
09.12. HARLEJ
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace