Nový Spark
venku od 1. července
Superkapela STORM ukončila dlouhou hibernaci

Superkapela STORM ukončila dlouhou hibernaci

Na konci roku 1994 se čtyři výjimeční muzikanti z Plzně, Radomil Zíka, Miroslav „Jabko“ Hanuš, Zdeněk Podskalský a Jiří „Mikeš“ Milý domluvili, že po sobě zanechají nesmazatelnou hudební stopu v podobě hudební skupiny STORM a začali připravovat materiál na plánované CD. Krátce po jeho vydání ovšem kapela utichla.

Zatímco se všichni vzpamatovávali ze silvestrovských oslav, STORM odjíždí 1. ledna 1995 do ostravského studia Citron Radima Pařízka a začíná desetidenní natáčení CD.

Většina písní byla připravená a několik se jich dodělávalo až na místě ve studiu. Výsledkem je deset nadčasových písní. Většinu z nich napsal Míra Hanuš a dvě Jirka Milý. Otextovali je Zdeny Podskalský, Jirka Milý a rockový publicista Jan Petričko.

Na CD se zapsali jako hosté kytarista Jaroslav Bartoň (Citron, Kreyson, Limetal), který natočil u dvou písní akustické kytary, a Dan Bárta, který nejen zpíval vokály, ale podílel se také na textech. O několik týdnů později bylo v Loděnicích vylisováno přes 1000 kusů CD a zhotoveno přes 1000 audiokazet.

Po vydání CD vlastními silami bohužel tato sestava nenašla dostatek energie a času na rozběh Stormu. Každý se věnoval svým již zaběhlým známým kapelám, a tak to také zůstalo. Storm byl rozpuštěn.

V několika následujících letech se CD šířily nejen celým západočeským krajem, ale také Prahou. Tím se Storm dostával stále více a více do povědomí muzikantů a hudebních fanoušků. A je tam vlastně ve velké míře dodneška.

Zlom nastal v červnu 2017, když Mírovi Hanušovi vnuknul myšlenku obnovit Storm plzeňský kytarista Tomáš Krauz (Paradox, Láďa Křížek), který s Mírou Hanušem v minulosti působil v kapele Jabkowitz. Zdeny Podskalský a Jirka Milý se z účasti na znovuzrozeném Stormu omluvili kvůli velkému časovému vytížení. Hledala se tedy rytmická část kapely.

V srpnu 2017 nabídku přijal zkušený basák Petr „Jula “ Sládek, který působí s Radomilem Zíkou ve skupině ParadeMarche a ve stejný čas potvrdil účast bubeník Marcel Kříž (Whitesnake Revival, Uriah Heep Revival).

Pozici zpěváka a frontmana nemohl obsadit nikdo jiný než Radomil Zíka. A tak se také stalo v říjnu 2017. V minulosti přezdívaná „Plzeňská kapela snů“ je kompletní a plná síly.

Co váš čeká na koncertě Stormu kromě chytlavých, melodických a rockových písní?

Nejlepší a nejmenší basák v ČR, za mikrofonem „český David Coverdale“, neskutečná virtuózní kytara doplněná o další kytaru a parádní hardrockové bicí.

V současnosti plánují STORM velký premiérový koncert, na kterém proběhne křest prvního CD. Ten proběhne 3.listopadu 2018 v plzeňské Šeříkovce.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. JUNGLE ROT, DEAD CARNAGE, BLOODY OBSESSION
18.07. VOIVOD, ACID FORCE
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace