Nový Spark
venku od 28. června
Tahákem prosince je v Rock Opeře Viktor Dyk

Tahákem prosince je v Rock Opeře Viktor Dyk

RockOpera Praha ukončí předposlední měsíc roku reprízou své úplně první rockové opery. "Antigona", vyprávějící příběh o dívce, která se vzepře zákonu, aby dodržela rodinné tradice, se na jevišti divadla objeví už 30. listopadu. V titulní roli se představí Linda Fait.

S ní se sálem holešovického divadla rozezní hlasy stálic jako Viktor Dyk, Pavla Forest nebo Petr Opava. Viktor Dyk si tak opět zahraje jednu ze svých nejslavnějších rolí v RockOpeře Praha, proradného Kreónta. Potom se už jeho jméno ponese celým prosincem.

Na jevišti se znovu objeví už 5. prosince, aby s Jiřím Zonygou oživil legendu o Faustovi, jenž upíše svoji duši ďáblu. Zpěvák se divákům ukáže i v novém klipu ke skladbě "Zlo duše" v režii Matěje Říhy. Video bude mít premiéru po představení na velkém plátně před zraky stovek diváků.


Ve středu 12. prosince pak Dyk ztvární roli trestně stíhaného Josefa K. v absurdně humorné metalové adaptaci jednoho z nejslavnějších děl fenomenálního spisovatele světového významu, Franze Kafky. Viktor Dyk je také jedním z hlavních taháků na koncertní premiéru hororové rockové opery "Frankenstein", s níž divadlo oslaví 31. prosince konec roku. Vedle zpěváka si v ní zahrají také Honza Toužimský, Žántí, Pavla Forest nebo Honza Tláskal.

Po náročném Silvestru si pak divadlo na chvíli oddychne. První měsíc roku 2019 na chvíli uvolní 26. ledna prostor symfonickému orchestru Alla Vienna a sboru, kteří s hercem v roli Freddieho Mercuryho zahrají a zazpívají největší hity kapely QUEEN.

Foto: Libor Nedvídek

Nový Spark
venku od 28. června
Kalendář akcí
25.07. Skunk Anansie
01.08. Rock pod Kameňom
02.08. Motonálet
03.08. Ostrava v Plamenech
06.08. Parkway Drive, Thy Art Is Murder, Crystal Lake
07.08. Brutal Assault
10.08. Out Of Hell
14.08. Summer Breeze
16.08. Fryyfest
18.08. Metallica, Ghost, Bokassa
A co FAKKER!?