Nový Spark
venku od 2. května
Temný archanděl nekorektnosti

Temný archanděl nekorektnosti

Letní slunce začíná čím dál tím víc připalovat a velká část z nás na čas konečně vypne, upustí nahromaděný stres a odpočine si. Na první letní měsíc jsme vás vybavili náloží, které z obálky uhrančivě hledí GLENN DANZIG. Osobnost vymykající se trendům.

Stál u zrodu pankáčů MISFITS, ale poté, co měl pocit, že jeho temná duše není dostatečně v hudbě zhmotněna, stvořil projekt SAMHAIN. Z něj pak geniálně vytvořil kapelu DANZIG. My jsme měli štěstí, že jsme jej zastihli v rozjímavé náladě a dopodrobna nám popsal nejen svůj vztah k náboženství a korektnosti, ale mluví i o své vášni pro eroticky laděné hororové komiksy. Však je taky sám vydává. V titulní materiálu nechybí ani průlet DANZIGovou diskografií v celkem jedenácti nahrávkami.


V červenci zahajujeme Velkou letní soutěž se SONY o domácí audiosystém. Ideální společník na grilovačky, zahradní slavnosti, ale i poslech oblíbených desek s partou kámošů. V červenci je první ústřižek ze dvou. Abyste mohli o tuhle audio parádu soutěžit, musíte nalepit a poslat oba. Takže honem do trafiky, ať si metal užije i soused!


Galerii Titánů opanoval Gene Simmons, uvidíme, jestli opanuje i pódium na Masters of Rock. Jeho osobnost vzbuzuje vášně a Gene pravidelně obsazuje mediální titulky kontroverzními prohlášeními. Ačkoli racionálně uvažující, zapřisáhlý abstinent, který přesně ví, co dělá, stále zůstává dlouhé roky pro své okolí nečitelný.

Do současného Sparku se kvůli uzávěrce nedostal report z božského koncertu IRON MAIDEN, ale Klenoty albových archivů do detailu rozebírají zásadní desku „Seventh Son of a Seventh Son“. Velká fajnšmekrovina. Live sekce je ale i tak nabitá. Metalfest, JUDAS PRIEST, OZZY, SCORPIONS či MESHUGGAH jsme podrobili kritickému oku redaktora i foto objektivu.

V rozhovorech často zpovídáme silné osobnosti – MYLES KENNEDY, MARK TREMONTI, Miloš Dodo Doležal (ZEMĚTŘESENÍ), Freddy Cricien (MADBALL), Billy Howerdel (A PERFECT CIRCLE) či Čurby. Právě s duší světového fenoménu jménem OBSCENE EXTREME jsme se sešli na jeho haciendě ve Východních Čechách a on nám dopodrobna popsal, co všechno chystá na oslavu dvacátého výročí svého festu.

Veleočekávaná první deska IMMORTAL po odchodu Abbatha, „Northern Chaos Gods“ vychází první týden v červenci a v recenzích se dočtete naše dojmy. V Actualu nabízíme střípek věcí budoucích. V příštím čísle budou IMMORTAL daleko, daleko větší.

Spark vstoupil do čtvrté stovky vydaných čísel a my cítíme, že je neustále co měnit a vylepšovat. Změny doznala vnitřní grafika Sparku, je nyní ucelenější a sjednocenější. Dejte nám vědět, jestli vás potěšila, znechutila, nebo je vám šumák. Nejdůležitější je neusnout na vavřínech.

Metal forever!

P.S. Jestli budete na Masters of Rock, přijďte k nám do stanu na kus řeči.Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace