Nový Spark
venku od 1. června
Těžký boty zvládnou každý odstín zimy

Těžký boty zvládnou každý odstín zimy

Metalistův exteriér může být vpravdě různorodý. Někdo si potrpí na dokonalou image ostrého hocha či nesmlouvavé černé lady, jiný dává přednost nenápadnosti civilní image, a metalovou zahradu krásného zapomnění chová pouze ve své mysli. Když však ovládne klima paní zima, natahují na chodidla těžší obuv i jinak zdrženliví.

Děje se tak od sedmdesátých let minulého století, kdy rockovou hudbou začal lomcovat konkrétnější, a břitčí metal. S jeho příchodem se radikalizovala prezentace typického fanouška tvrdé hudby. Vzduchem zavoněla kůže, zachrastily řetězy a choulostivé kecky nahradily robustnější boty s pevnou, nepřeslechnutelně cvakavou podrážkou.

Provokativní styl oblečení a obutí ve své době mocně zpropagoval legendární zpěvák Rob Halford. Frontman JUDAS PRIEST dal punc motorkářským proprietám, které přes noc zlidověly v metalové komunitě. Kožené kalhoty, cvočky, řetízky a placky, a nesmrtelné těžké boty. Ty přežily všechny změny trendů včetně kdysi nových směrů jako je vznosná gothic móda či naopak hard core akcent zemitosti.

Lék na každou nesnázi
I mnohými proklínaný grunge nesmetl hřmotné botky, i když jinak implementoval do rockové hudby dříve nemyslitelné prvky jako flanelovou košili nebo vytahané, nic neříkající tričko. Přesto stejně jako je vrtkavá mainstreamová móda, i v metalu nelze říci, že existuje cosi jako etalon správného výzoru. Kdo nemá rád neskrývanou agresivitu metalové módy, nemusí být hned proklet. Na druhou stranu, kdo si rád přiostří svůj šatník a botník, má dnes přehršel možností, kam sáhnout. Třeba pro pánské glády na eobuv.cz . A samotné křapky s kovovou špičkou dostaly postupem času tolik obdob, kolik nabízí samotná metalová scéna. Pamatujete na revoluční modely, které vhodily do hry industrialoví chřestýši jako NINE INCH NAILS nebo MARYLIN MANSON? A co nekompromisní blackmetalisté, kteří by nejradši těžkou botou zašlápli celý svět.

Pro muže i ženy
I když obuv s pevnou špičkou dnes nosí hudební fanoušci napříč žánry a scénami, nikdo už neodpáře nejsilnější příslušnost metalistům. Zástupci nových odnoží tvrdé hudby už sice nejsou tak dogmatičtí jako klasici heavymetalového kultu, těžké boty však zůstávají držákem výbavy muzikantů i metalheads. A je lhostejno, zda jde o v úvodu načrtnuté muže s ostře nastavenou tváří nebo černé květiny něžného pohlaví. Ostatně když se kolem sebe rozhlédneme na fesťácích a koncertech, dost možná zjistíme, že právě ženská část publika holduje poctivým botám nejvíce. Patříte mezi ně? Pak zřejmě neodoláte nabídce dámských glád na eobuv.cz .


Sponzorovaný článek

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace