Nový Spark
venku od 1. září
Timo Tolkki za mikrofonem nového projektu bývalých členů STRATOVARIUS

Timo Tolkki za mikrofonem nového projektu bývalých členů STRATOVARIUS

Sestava z jednoho z nejslavnějších raných alb finských powermetalistů STRATOVARIUS „Dreamspace“ se potká znovu v projektu TIMO TOLKKI’S STRATO.

Ve složení Timo Tolkki (zpěv a kytara), Tuomo Lassila (bicí) a Antti Ikonen (klávesy) nahráli tito členové klasická alba „Fright Night“, „Twilight Time“, „Dreamspace“ a „Fourth Dimension“. „Dreamspace“ z roku 1994 je posledním albem s Tolkkiho vokály a obsahuje fanoušky oblíbené skladby „Chasing Shadows“, „We Are the Future“ či „Wings of Tomorrow“. Tolkki nahrál své vokály i pro následující desku „Forth Dimension“, ale pak se rozhodl zaměřit pouze na kytaru a do kapely byl naverbován nový zpěvák Timo Kotipelto.

V létě 2022 se Tolkki, Lassila a Ikonen setkali, aby prodiskutovali nápady na reformu původní sestavy a rozhodli se, že si budou říkat TIMO TOLKKI'S STRATO. V utajení zkoušeli v garáži Tuoma Lassily – tomu se říká skutečný návrat ke kořenům!

Tato obnovená sestava podepsala smlouvu s Warner Music Japan a v současné době nahrává své debutové album s názvem „Return To Dreamspace“, které bude vydáno 27. října a představeno singlem „(Is This The) Brave New World?“. A chystá se i turné, kde zazní nové skladby i klasiky z éry „Dreamspace“.

„Nová hudba zní jako klasická éra ‚Dreamspace‘, ale aktualizovaná pro rok 2020. Fanoušci melodického power metalu – žánru, který tito hudebníci do značné míry definovali – budou nové skladby kapely TIMO TOLKKI'S STRATO milovat, přičemž fanoušci raných STRATOVARIUS budou obzvláště potěšeni,“ říká manažer Tima Tolkkiho Eric Cerda.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace