Nový Spark
venku od 1. prosince

TRANS-SIBERIAN ORCHESTRA - 24.1.2014, Praha, Kongresové centrum

TRANS-SIBERIAN ORCHESTRA začíná čím dál častěji myslet i na evropské fanoušky a díky tomu se tato velkolepá podívaná naskytla poprvé i českému obecenstvu. I když mezi diváky zaznívala často i angličtina.

TSO sice v Kongresovém centru nemohli vybalit úplně celé své obvyklé pódiové vybavení, ale i tak si myslím, že jsme nebyli ošizeni ani o vizuální stránku celého koncertu. Ale hlavní náplní byla především hudba, k mé velké radosti poskládaná kromě původních skladeb TSO a citací klasiků i položkami z katalogu SAVATAGE. Zřejmě nejpřekvapivější byla interpretace „Handful of Rain“ Erikou Jerry, která z ní vytáhla celý bluesový potenciál. Ze zpěváků exceloval Jeff Scott Soto, který se evidentně našel i v muzikálověji naladěných číslech.

Z instrumentální sekce nutno vypíchnout černobílého čaroděje Vitalije Kuprije a taky to, že spoustu sól hrál Chris Caffery, který byl tím „nejmetalovějším“ elementem TSO, který obrazně i doslova zvedal diváky ze sedadel. Vzhledem k tomu, že rytmiku poháněla dvojka Johnny Lee Middleton – Jeff Plate a z hlavních tvůrčích postav byl přítomen Al Pitrelli, měli fandové SAVATAGE skoro celou poslední sestavu kapely k dispozici (škoda, že Jon Oliva nedorazil). Ale i diváci (mohlo jich být přece jen více) nezasaženi původní tvorbou bratří Olivů si mohli ten večer vychutnat naplno, protože bylo nejen co poslouchat, ale i na co se dívat a to v neztenčené kvalitě skoro dvě hodiny a tři čtvrtě. Doufejme jen, že tato pražská zastávka na hudební transsibiřské magistrále nebyla nadlouho poslední.

Fotogalerii Radka Šicha najdete zde

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace