Nový Spark
venku od 2. května
Triumf pikového esa

Triumf pikového esa

V listopadu 1980 explodoval v Británii sklad s testosteronem. MOTÖRHEAD vyslali do světa album „Ace of Spades“, kterým si zajistili nesmrtelnost. Ani po čtyřech dekádách neztratilo album ani unci ze své síly. Naopak. Její esprit je nadále ve světě hard’n’heavy stále těžce cítit. Listopadový Spark vypráví příběh triumfu pikového esa.


Když na jedné letní poradě šéfredaktor oznámil, že nás v listopadu čeká titulní materiál k výročí čtyřiceti let „Ace of Spades“, překryla počáteční jásot otázka, koho vlastně na rozhovor oslovíme. Z tehdejší sestavy MOTÖRHEAD nezbyl už naživu nikdo, producent zemřel na konci 80. let a naše návrhy nevedly nikam. Spark však z boje nikdy neustupuje a díky našim zahraničním kontaktům jsme dostali možnost mluvit s pamětníkem, který vydání alba 8. října roku 1980 zažil přímo v centru hudebního dění. Kdo tímto pamětníkem je a jakým způsobem popisuje události okolo „Ace of Spades“ se dozvíte v listopadovém čísle.

A jako bonus je inkriminovaná deska rozebrána na prvočinitele a stejně tak i luxusní reedice, které nyní vychází u vydavatelství BMG.


Do Galerie Titánů se tento měsíc nominují DEFTONES. Přestože nikdy netlačili na pilu, stali se jednou z nejrespektovanějších formací na poli alternativního metalu. Komerčně nejúspěšnější ani zdaleka, umělecky jedni z nejpozoruhodnějších rozhodně ano.

Rozhovorovou nálož startujeme s thrashovou řežbou SODOM. Aktuální album „Genesis XIX“ si od našich hodnotitelů vysloužilo hned třikrát 6 bodů (666 bodů, náhoda?) a je sakra vysoko v bodování. Lahůdková jízda pokračuje s ARMORED SAINT, PAIN OF SALVATION, CRO-MAGS, DEVILDRIVER, PHIL CAMPBELL AND THE BASTARD SONS, či s Jamesem Michaelem ze SIXX:A.M. o novém filmu Sno Babies.

Zmínit je nutno i Klenoty albových archivů, kam se dostává na přetřes klíčová deska domácích černokněžníků ROOT, „Zjevení“ včetně komentářů samotného Velkého mága Big Bosse. A v Holocaust Nightmare naleznete další velká jména žánrů jako SIX FEET UNDER nebo EVILDEAD.


Live reporty se nyní dělí na živou akci VADER ze září a livestreamy BEHEMOTH, LAMB OF GOD a ARMORED SAINT. Jakkoli jsou streamy vizuálně bombastické jako v případě BEHEMOTH, doufejme, že již brzy opět rubrice zavládnou akce z masa, piva, krve a kostí.

V Deep Look Inside zpovídáme thrashového nestora Bobbyho Blitze Ellswortha z OVERKILL. A do uši proplachujeme české bubenické star, Romanu Lomtadzem. Mrkněte na jeho album na Spotify, vysoce zajímavá hudba!

V Kulturní špionáži pokračuje exkluzivní a informačně nabitý rozhovor s fotografem snad všech hvězd 80. let, Markem "Weissguy" Weissem. Mnohé ikonické fotky a přebaly Dee Snidera, BON JOVI, VAN HALEN, Ozzyho, METALLIKY, MÖTLEY CRÜE či SKID ROW vznikly právě jeho objektivem a my se s ním vydáváme na cestu do oněch časů, kdy hudba měla na růžích ustláno.

Příjemné čtení přeje šéfredaktor Karel Balčirák.Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
18.05. KING GIZZARD AND LIZARD WIZZARD
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace