Nový Spark
venku od 1. září
Trochu jiný poslech aneb 5 alb uplynulého týdne, která vám nesmí ujít

Trochu jiný poslech aneb 5 alb uplynulého týdne, která vám nesmí ujít

HATRIOT – „The Vale of Shadows“
HATRIOT před dvanácti lety zakládal Steve „Zetro“ Souza coby „rodinný podnik“, nicméně jeho synátoři to nezabalili ani poté, co se opět navrátil do řad EXODUS a nyní už na celkově čtvrtém albu dokazují, že jablko nepadlo daleko od stromu. Tu melodičtější, tu brutálnější, nicméně tihle kluci jsou zkrátka odkojeni thrashem.


KARL SANDERS – „Saurian Apocalypse“
Deathmetaloví egyptologové NILE chtějí na sklonku léta začít nahrávat nové album, které by mělo vyjít příští rok, nicméně jejich lídr Karl Sanders v pandemickém období nastřádal dostatek nápadů i pro svou třetí sólovku, která vychází třináct let po té předchozí. Zapomeňte na smrtící riffy, kulometné bicí i nelidský řev, tohle jsou NILE prosti metalu. Etno, ambient, prostě tak trochu jin poslech.


OCEANS OF SLUMBER – „Starlight and Ash“
Pověst progresivistů OCEANS OF SLUMBER se pomalu začíná šířit už i mimo metalovou komunitu a na svém pátém albu se kapela posouvá vstříc novým výšinám. Jak píše v recenzi v červencovém čísle Adam Musil, „bez growlu ještě více vyniká famózní vokál Cammie Gilbert“ a „Starlight and Ash“ je „rozbouřeným mořem emocí, do jehož hlubokých vod se posluchač rád noří zas a znovu“. V celkovém hodnocení červencové album číslo osm!

OCEANS OF SLUMBER na Sparkshopu


WITCHERY – „Nightside“
Jen o příčku níž, tedy devátí, se v červencovém Sparku umístili švédští kacíři WITCHERY, kteří jsou na svém osmém záseku nekompromisní a syroví jako kdykoliv jindy. Řinčivý death metal, punkově provokativní, thrashová zběsilost, blackově hruboostré hrdelní ostny, temnota a ponurost – to jsou jen některá z klíčových slov, která s albem spojil recenzující Ondrowik Šmilauer.

WITCHERY na Sparkshopu


ZZ TOP – „Raw“
Zavedené hity v netradiční podání. ZZ TOP se loučí s loni zesnulým Dustym Hillem syrovou „koncertní“ nahrávkou, která doprovází dokumentární snímek That Little Ol´ Band from Texas. Kapela ji pořídila před třemi lety v texaské Gruene Hall, dodnes funkčním tanečním sále, který je v provozu od roku 1878. „Byl to pro nás takový návrat ke kořenům. Jen my a hudba, žádné publikum, žádné stánky s občerstvením, žádné šiky tourbusů. Ihned jsme si uvědomili, že jde o výjimečný okamžik a taky, že ano. ZZ TOP odhalení na dřeň jako za starých časů, kdy jsme v dodávce texaskou nocí brázdili krajinou a do toho poprvé poslouchali vlastní muziku z rádia. V ten den nás spojilo bratrské pouto,“ uvádí kapela.

ZZ TOP na Sparkshopu

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. TEDA, ELBE
29.09. BLIND CHANNEL, LOST SOCIETY
02.10. THE OCEAN, LLNN, PLAYGROUNDED
04.10. POLARIS, ALPHA WOLF, GRAVEMIND, STEPSON
04.10. THREE DAYS GRACE
06.10. SPARK FRESH BLOOD - TORRAX, ARAWN, RISE OF SURYA
07.10. GAAHLS WYRD, GAEREA, SAOR
09.10. MOONSPELL, MY DYING BRIDE, BORKNAGAR, WOLFHEART, HINAYANA
10.10. ALL THEM WITCHES
11.10. PARADISE LOST
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace