Nový Spark
venku od 2. května
Trochu jiný poslech aneb 5 alb uplynulého týdne, která vám nesmí ujít

Trochu jiný poslech aneb 5 alb uplynulého týdne, která vám nesmí ujít

HATRIOT – „The Vale of Shadows“
HATRIOT před dvanácti lety zakládal Steve „Zetro“ Souza coby „rodinný podnik“, nicméně jeho synátoři to nezabalili ani poté, co se opět navrátil do řad EXODUS a nyní už na celkově čtvrtém albu dokazují, že jablko nepadlo daleko od stromu. Tu melodičtější, tu brutálnější, nicméně tihle kluci jsou zkrátka odkojeni thrashem.


KARL SANDERS – „Saurian Apocalypse“
Deathmetaloví egyptologové NILE chtějí na sklonku léta začít nahrávat nové album, které by mělo vyjít příští rok, nicméně jejich lídr Karl Sanders v pandemickém období nastřádal dostatek nápadů i pro svou třetí sólovku, která vychází třináct let po té předchozí. Zapomeňte na smrtící riffy, kulometné bicí i nelidský řev, tohle jsou NILE prosti metalu. Etno, ambient, prostě tak trochu jin poslech.


OCEANS OF SLUMBER – „Starlight and Ash“
Pověst progresivistů OCEANS OF SLUMBER se pomalu začíná šířit už i mimo metalovou komunitu a na svém pátém albu se kapela posouvá vstříc novým výšinám. Jak píše v recenzi v červencovém čísle Adam Musil, „bez growlu ještě více vyniká famózní vokál Cammie Gilbert“ a „Starlight and Ash“ je „rozbouřeným mořem emocí, do jehož hlubokých vod se posluchač rád noří zas a znovu“. V celkovém hodnocení červencové album číslo osm!

OCEANS OF SLUMBER na Sparkshopu


WITCHERY – „Nightside“
Jen o příčku níž, tedy devátí, se v červencovém Sparku umístili švédští kacíři WITCHERY, kteří jsou na svém osmém záseku nekompromisní a syroví jako kdykoliv jindy. Řinčivý death metal, punkově provokativní, thrashová zběsilost, blackově hruboostré hrdelní ostny, temnota a ponurost – to jsou jen některá z klíčových slov, která s albem spojil recenzující Ondrowik Šmilauer.

WITCHERY na Sparkshopu


ZZ TOP – „Raw“
Zavedené hity v netradiční podání. ZZ TOP se loučí s loni zesnulým Dustym Hillem syrovou „koncertní“ nahrávkou, která doprovází dokumentární snímek That Little Ol´ Band from Texas. Kapela ji pořídila před třemi lety v texaské Gruene Hall, dodnes funkčním tanečním sále, který je v provozu od roku 1878. „Byl to pro nás takový návrat ke kořenům. Jen my a hudba, žádné publikum, žádné stánky s občerstvením, žádné šiky tourbusů. Ihned jsme si uvědomili, že jde o výjimečný okamžik a taky, že ano. ZZ TOP odhalení na dřeň jako za starých časů, kdy jsme v dodávce texaskou nocí brázdili krajinou a do toho poprvé poslouchali vlastní muziku z rádia. V ten den nás spojilo bratrské pouto,“ uvádí kapela.

ZZ TOP na Sparkshopu

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace