Nový Spark
venku od 1. listopadu
TWILIGHT FORCE: Poučení nerdi

TWILIGHT FORCE: Poučení nerdi

Brány království švédských bardů se znovu otevírají. TWILIGHT FORCE po dvou úspěšných deskách přichází se třetí kapitolou historek ze svého fiktivního světa. Prapor nafintěného metalu vlaje vysoko a kapela hrdě pochoduje vstříc úsvitu.

„Podobnou kritiku registruji a přijde mi upřímně poněkud lichá. Jsem toho názoru, že celý žánr je už od počátku postavený na pozitivní a šťastné energii, kterou tvůrci reflektují v melodiích i textech. Zároveň si nemyslím, že nás někdo může obvinit, že hudbu nebereme vážně. Už jen kvůli ohromnému množství času a úsilí, které do tvorby vkládáme, přece nemůžeme říct, že je to pro nás jen pitomá zábava. Plno lidí kouká na Hru o trůny, hraje Skyrim, Dungeons & Dragons a užívá si cosplay, přičemž nerdskou kulturu bere naprosto vážně. U power metalu pak nevidím rozdíl, můžeme skládat ztřeštěné texty, ale zároveň brát naši hudbu se vší vážností. TWILIGHT FORCE vážnou kapelou je, nejsme parodií jako třeba STEEL PANTHER. Praštěný vizuál k nám ale patří. Chápu, že když vykročíme na pódium v kostýmech, někdo to může považovat za stupidní a povrchní. Když ale zpíváme o dracích, magii a rytířích, těžko můžeme hrát v džínách a tričku, svou vizáží na pódiu dotváříme celkový zážitek,“ svěřil se Sparku klávesák Blackwald na otázku, jak moc vážně to se svou muzikou myslí TWILIGHT FORCE.


Celý rozhovor se dočtete v srpnovém čísle Sparku.

Nový Spark
venku od 1. listopadu
Kalendář akcí
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace