Nový Spark
venku od 1. dubna
TWILIGHT FORCE: Poučení nerdi

TWILIGHT FORCE: Poučení nerdi

Brány království švédských bardů se znovu otevírají. TWILIGHT FORCE po dvou úspěšných deskách přichází se třetí kapitolou historek ze svého fiktivního světa. Prapor nafintěného metalu vlaje vysoko a kapela hrdě pochoduje vstříc úsvitu.

„Podobnou kritiku registruji a přijde mi upřímně poněkud lichá. Jsem toho názoru, že celý žánr je už od počátku postavený na pozitivní a šťastné energii, kterou tvůrci reflektují v melodiích i textech. Zároveň si nemyslím, že nás někdo může obvinit, že hudbu nebereme vážně. Už jen kvůli ohromnému množství času a úsilí, které do tvorby vkládáme, přece nemůžeme říct, že je to pro nás jen pitomá zábava. Plno lidí kouká na Hru o trůny, hraje Skyrim, Dungeons & Dragons a užívá si cosplay, přičemž nerdskou kulturu bere naprosto vážně. U power metalu pak nevidím rozdíl, můžeme skládat ztřeštěné texty, ale zároveň brát naši hudbu se vší vážností. TWILIGHT FORCE vážnou kapelou je, nejsme parodií jako třeba STEEL PANTHER. Praštěný vizuál k nám ale patří. Chápu, že když vykročíme na pódium v kostýmech, někdo to může považovat za stupidní a povrchní. Když ale zpíváme o dracích, magii a rytířích, těžko můžeme hrát v džínách a tričku, svou vizáží na pódiu dotváříme celkový zážitek,“ svěřil se Sparku klávesák Blackwald na otázku, jak moc vážně to se svou muzikou myslí TWILIGHT FORCE.


Celý rozhovor se dočtete v srpnovém čísle Sparku.

Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
24.04. LIVESTREAM KORN
01.05. LIVE STREAM DEVIN TOWNSEND
12.05. LIVE STREAM CRADLE OF FILTH
28.05. LIVESTREAM NIGHTWISH
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace