Nový Spark
venku od 1. září
SLIPKNOT: Pod maskou bestie

SLIPKNOT: Pod maskou bestie

Srpnové titulce vévodí bestie v maskách. Vzácný úkaz na hudební scéně. Soubor, který na první pohled vzbuzuje vášně. Titulní rozhovor vznikal před pražským koncertem a zpěvák Corey Taylor byl překvapivě příjemný a otevřený společník. Usaďte se, osm stran se SLIPKNOT čeká.


SLIPKNOT jsou od začátku své kariéry jedinečným fenoménem. Z kluků, kteří mlátili sami sebe na pódiu, se vypracovali v kapelu světového formátu. Nepopiratelně změnili svět hudby a posunuli samotné její hranice. Jen málo umělců může říct, že jejich tvorba doslova šokovala i ostatní kolegy z branže. Před pražským vystoupením jsme vyzpovídali frontmana Coreyho Taylora nejen o přínosu SLIPKNOT pro svět metalu, ale především o nové desce „We Are Not Your Kind“.Album, které se nesmazatelně zapsalo do hudebních dějin. Pro mnohé fanoušky je to vrcholné dílo AC/DC, které už nic nepřekonalo. Jak kdysi poznamenal kytarista Angus Young: „Tímhle albem jsme konečně prorazili v Americe.“ Ne že by desky předchozí byly nějakým propadákem, ale až „Highway to Hell“ naplno prolomilo ledy a AC/DC se definitivně vyhoupli na výsluní za velkou louží. Kapela hodně získala, ale na své cestě musela mnohé obětovat a nebylo toho zrovna málo. Klenoty albových archivů oslavují 40 let od vydání alba „Highway To Hell“.


Galerii Titánů obsazují němečtí thrashoví dříči DESTRUCTION. S názvem Zplozeni pro smrt zpovídá Zdeněk Pospíšil ikonického pohodáře Schmiera nejen o nové desce „Born To Perish“, ale i o zásadní změně kádru na čtyři členy. A deska se umístila i vysoko v srpnovém bodování!

Z pestré palety rozhovorů vybíráme domácí INSANII, kde hovoříme s Polym o raritním úkazu, knize „Kacířův kancionál“ a ostravské NAHUM, kteří rozsekají vše, na co přijdou. U nás velmi populární kladiváři HAMMERFALL vydávají nové album „Dominion“ a my jim věnujeme tři strany a plakát. Dalšími melodiky, které zpovídáme, jsou EQUILIBRIUM, NORTHTALE a vycházející hvězda na poli fantasy metalu, TWILIGHT FORCE. Příznivce kapel z Dálného východu pak potěší power metalové gejši LOVEBITES a jak se dostat na koně poradí Mongolové TENGGER CAVALRY. Cítíte tu vůni dálav?

Holocaust Nightmare nabízí švédské veterány ENTOMBED A. D. a řecké vyznavače 120 oktanového trashe, SUICIDAL ANGELS, který opět maloval přebal mistr Ed Repka. V rubrice Na slovíčko si Vláďa Třískala povídá s bubeníkem POSSESSED, Emilio Márquezem.

Srpnové číslo zahajuje reportážní festivalovou nálož. Těšit se můžete na reporty z Obscene Extreme, Czech Death Festu, Full Force či krakovského Mystic Festivalu a samozřejmě z koncertů KISS a SLAYER!

Spark vychází na stánky 31. července.

Příjemné prázdninové blouznění přeje šéfredaktor Karel Balčirák.Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. TEDA, ELBE
29.09. BLIND CHANNEL, LOST SOCIETY
02.10. THE OCEAN, LLNN, PLAYGROUNDED
04.10. POLARIS, ALPHA WOLF, GRAVEMIND, STEPSON
04.10. THREE DAYS GRACE
06.10. SPARK FRESH BLOOD - TORRAX, ARAWN, RISE OF SURYA
07.10. GAAHLS WYRD, GAEREA, SAOR
09.10. MOONSPELL, MY DYING BRIDE, BORKNAGAR, WOLFHEART, HINAYANA
10.10. ALL THEM WITCHES
11.10. PARADISE LOST
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace