Nový Spark
venku od 1. června
SLIPKNOT: Pod maskou bestie

SLIPKNOT: Pod maskou bestie

Srpnové titulce vévodí bestie v maskách. Vzácný úkaz na hudební scéně. Soubor, který na první pohled vzbuzuje vášně. Titulní rozhovor vznikal před pražským koncertem a zpěvák Corey Taylor byl překvapivě příjemný a otevřený společník. Usaďte se, osm stran se SLIPKNOT čeká.


SLIPKNOT jsou od začátku své kariéry jedinečným fenoménem. Z kluků, kteří mlátili sami sebe na pódiu, se vypracovali v kapelu světového formátu. Nepopiratelně změnili svět hudby a posunuli samotné její hranice. Jen málo umělců může říct, že jejich tvorba doslova šokovala i ostatní kolegy z branže. Před pražským vystoupením jsme vyzpovídali frontmana Coreyho Taylora nejen o přínosu SLIPKNOT pro svět metalu, ale především o nové desce „We Are Not Your Kind“.Album, které se nesmazatelně zapsalo do hudebních dějin. Pro mnohé fanoušky je to vrcholné dílo AC/DC, které už nic nepřekonalo. Jak kdysi poznamenal kytarista Angus Young: „Tímhle albem jsme konečně prorazili v Americe.“ Ne že by desky předchozí byly nějakým propadákem, ale až „Highway to Hell“ naplno prolomilo ledy a AC/DC se definitivně vyhoupli na výsluní za velkou louží. Kapela hodně získala, ale na své cestě musela mnohé obětovat a nebylo toho zrovna málo. Klenoty albových archivů oslavují 40 let od vydání alba „Highway To Hell“.


Galerii Titánů obsazují němečtí thrashoví dříči DESTRUCTION. S názvem Zplozeni pro smrt zpovídá Zdeněk Pospíšil ikonického pohodáře Schmiera nejen o nové desce „Born To Perish“, ale i o zásadní změně kádru na čtyři členy. A deska se umístila i vysoko v srpnovém bodování!

Z pestré palety rozhovorů vybíráme domácí INSANII, kde hovoříme s Polym o raritním úkazu, knize „Kacířův kancionál“ a ostravské NAHUM, kteří rozsekají vše, na co přijdou. U nás velmi populární kladiváři HAMMERFALL vydávají nové album „Dominion“ a my jim věnujeme tři strany a plakát. Dalšími melodiky, které zpovídáme, jsou EQUILIBRIUM, NORTHTALE a vycházející hvězda na poli fantasy metalu, TWILIGHT FORCE. Příznivce kapel z Dálného východu pak potěší power metalové gejši LOVEBITES a jak se dostat na koně poradí Mongolové TENGGER CAVALRY. Cítíte tu vůni dálav?

Holocaust Nightmare nabízí švédské veterány ENTOMBED A. D. a řecké vyznavače 120 oktanového trashe, SUICIDAL ANGELS, který opět maloval přebal mistr Ed Repka. V rubrice Na slovíčko si Vláďa Třískala povídá s bubeníkem POSSESSED, Emilio Márquezem.

Srpnové číslo zahajuje reportážní festivalovou nálož. Těšit se můžete na reporty z Obscene Extreme, Czech Death Festu, Full Force či krakovského Mystic Festivalu a samozřejmě z koncertů KISS a SLAYER!

Spark vychází na stánky 31. července.

Příjemné prázdninové blouznění přeje šéfredaktor Karel Balčirák.Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace