Nový Spark
venku od 1. července
Týnecký Mazec v Týnci nad Labem proběhne už tento víkend

Týnecký Mazec v Týnci nad Labem proběhne už tento víkend

V Týnci nad Labem to bude mazec už tento víkend! Po sedmnácté přivedou pořadatelé akce Týnský Mazec na Letní parket Ostrov v Týnci nad Labem kvalitní metalovou hudbu. I tento rok bude ve znamení osmi metalových kapel, skvělého jídla, pití a unikátní atmosféry.

Letošním headlinerem jsou rakouští thrash/death metalisté DARKFALL. Našlapaný energický thrash okořeněný melodiemi a death metalem, který se nikdy nezaprodal trendům, tak by se ve zkratce dala muzika těchto matadorů popsat. Další zahraniční bandou budou navrátivší bratři z Irska WORDS THAT BURN. Jejich propracovaný metal na hranici metalcoru, melodiky a groove dotáhli k dokonalosti, a ne nadarmo u nich v Irsku jejich hvězda stoupá strmě nahoru.

Z českého rybníčku zahrají TORTHARRY. Brutální muzika, kterou toto trio valí, má kořeny v death metalu a během dlouhé cesty se vypracovali do TOP kapel z ČR. Z českých nadějných kapel vystoupí thrash metalisté REFORE, kteří mají aktuálně na kontě druhou desku „Illusion of Existence“, k níž čerstvě vydali klip „Confusion“. Další nadějnou bandou, která v sobotu vystoupí, jsou ARAWN, tohle mostecké tornádo vás odzbrojí dávkou nesmlouvavého death thrashového melodismu s českými texty. Českou část line-upu doplní taky mladá djentová krev NOMURA, která do celé akce přinese závan moderního metalu ze svého nedávno vydaného EP "The Silent Whisper" zmixovaného ve Velké Británii.

Festival je pořádán v areálu letního parketu „Ostrov“ ve středočeském městě Týnec nad Labem (cca 60 km od Prahy, 30 km od Pardubic). V areálu je dostatečný prostor pro stanování (možno přijet již v pátek), odpočinout si a děti jsou také vítány. O pitný režim i něco do žaludku bude jako vždy postaráno. Jídlo připraví místní šéfkuchaři, jedná se tak v podstatě o samotnou disciplínu. V těsné blízkosti areálu je i dostatek prostoru pro parkování. Kompletní soupiska festivalu: DARKFALL /AUT/, WORDS THAT BURN /IRE/, TORTHARRY, ELYSIUM, REFORE, ARAWN, NOMURA, KOUDELNÍKŮV SYN.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace