Nový Spark
venku od 1. listopadu
U.D.O.: „Nápad na náš nový živák přišel od bulharské vlády“

U.D.O.: „Nápad na náš nový živák přišel od bulharské vlády“

Heavymetalový předák Udo Dirkschneider je nedostižný ve své zarputilosti. Přes naskakující roky nesedí s rukama v klíně a využije každé příležitosti, jak dostat svou muziku mezi lačné fanoušky.

Loňský rok byl pro hudbu vražednou stezkou. U.D.O. nebyli v zástupu dočasně přidušených muzikantů výjimkou. Odehráli za celý rok jediné vystoupení, které ovšem mělo speciální grády. Ba co víc, koncert, který hostil římský amfiteátr v bulharském Plovdivu 18. září 2020, zaznamenaly kamery a nyní bude už navždy zvěčněn na live záznamu „Live in Bulgaria 2020 – Pandemic Survival Show“. O detailech, jak celá idea vznikla, co ji provázelo, a o budoucnosti U.D.O. promluvil sám Udo Dirkschneider.

„Je třeba dopředu předestřít, že nápad uskutečnit celou monstr akci nepocházel od nás, ale překvapivě od bulharské vlády. Jejich zájem nás těšil, a poměrně záhy jsme souhlasili a přijali jejich nabídku. Ale to byl pouze začátek. Dlouho nebylo vůbec jasné, zda bude možné koncert odehrát, jinými slovy potřebná razítka a záruky stále nebyly po kupě. Finální zelenou dostala show teprve týden předem, což bylo dost šibeniční, protože areál amfiteátru je skutečně nádherný a inspiroval nás k myšlence natočit zde live DVD. Dnes víme, že všechno dobře dopadlo, ale tenkrát byla spousta věcí na vodě, všichni měli obavy. Představme si nejistoty kolem klubového koncertu v karanténě a totéž při realizaci tak logisticky náročné akce. Těžko srovnávat, ale když už jsme věděli, že se do amfiteátru naváží technika a konstrukce, byli jsme v klidu. Dneska můžu říct, že jsem velmi rád, že jsme živé album nahráli. Alespoň si může kousek nálady večera uždíbnout další masa metalových fanoušků.“


Kompletní rozhovor s Udem Dirkschneiderem najdete v aktuálním Sparku. Živák „Live in Bulgaria 2020 – Pandemic Survival Show“ seženete v předprodeji v našem Sparkshopu.

Nový Spark
venku od 1. listopadu
Kalendář akcí
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace