Nový Spark
venku od 1. prosince

U.D.O. - 7.2.2014, Zlín, Masters of Rock Café

Dokonalé překvapení si veterán metalové scény schoval pro tuto část turné, kterou stále propaguje výborné poslední album „Steelhammer“. Jestliže v minulosti sahal už záhy pro osvědčené kusy od svého původního působiště, tentokrát se na ACCEPT dostalo až v přídavcích.

Večer však otevřela už před půl osmou SALAMANDRA, která už opět zkonsolidovala své řady a brzo nastoupí do studia. Nová deska by se měla křtít na letním „Mastru“ a zazněla i jedna velice slibná ukázka z připravovaného materiálu. Nejen v ní se blýskli „nováčci“ (jak ten čas letí) zpěvák Honza Bernátek a kytarista Vašek Moch, s nimiž dovoluji si tvrdit stoupají ambice SALAMANDRY opět výše.

Od power metalu jsme však s nástupem BLACK BLITZ odfrčeli do krajin, kde vládne střídavý proud anebo švýcarští KROKUS. Mladá mnichovská trojice servírovala prapůvodní hard rock s vlivy blues a skladbu od skladby mělo její vystoupení větší náboj. Suverénním vládcem pódia byl zpěvák a kytarista Thomas Bauer, který se zhostil role frontmana na 110 procent.

Nástup U.D.O. se nesl v duchu alba „Steelhammer“, ale poté začala kapela evidentně pokropená živou vodou sahat do své bohaté diskografie, a tak byla připomenuta nejen alba „Animal House“ a „Faceless World“, ale došlo i na desky „Mean Machine“, „No Limits“ a „Timebomb“, přičemž titulní kousek z posledně jmenované mi skoro vyrazil dech, protože ho U.D.O. zahráli ostře a v pořádně kvapíkovém tempu. Většinou platilo, že sóla z nové desky hrál Alexej Smirnov a ve starších kusech se oháněl svými šikovnými prsty Kasperi Heikkinen a myslím, že autor mnohých z nich, Mathias Dieth, může být s tímto svým pokračovatelem vysoce spokojen. Až po prvním přídavku v podobě „Holy“ přišly na řadu hitovky z repertoáru ACCEPT, takže na své si v závěru přišli i ti, kteří mají Dirkschneiderův „skřípot“ rádi spíše z jeho dřívějšího období. Konečně jsme tedy byli po dlouhých letech svědky toho, že na koncertě U.D.O. dominovaly především jejich vlastní skladby, které ve všech případech prokázaly, že na nich zub času nestihl ukousnout ani sousto. A pak že se nevyplatí na Uda chodit, i když si už nedávno odškrtl šestý křížek. Tahle legenda ještě neřekla poslední slovo.

text: Jan Kozák
*foto: Mirek Valenta - fotogalerii z pražského koncertu U.D.O. najdete zde *

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
07.12. MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED
07.12. PRODIGY
08.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace