Nový Spark
venku od 2. dubna
Udo: „Peter Baltes by mohl hrát s movitějšími kapelami, ale upřednostnil hlas srdce.“

Udo: „Peter Baltes by mohl hrát s movitějšími kapelami, ale upřednostnil hlas srdce.“

Německý nezmar nemá příliš konkurenci. I když už je to nějaký pátek, co Udo Dirkschneider připsal na svůj pozemský účet sedmý křížek, pořád jede dál jako o život. Když sečteme všechny jeho kapely, projekty a sólovky, vydává prakticky rok co rok novou nahrávku. Nyní přišel čas opět na jeho domovské U.D.O.

Osmnácté album kapely ponese sportovně laděný název „Touchdown“. Ale pozor, nejde o nějaký fotbalový soundtrack, Udo a jeho smečka natočili klasické heavymetalové album, které řeší tradiční témata. Leitmotivem celé desky je věc, která se stala za oponou. Do sestavy kapely přibyl baskytarista Peter Baltes, Udův dlouholetý parťák a kolega z minulosti. Přitom se ještě nedávno nezdálo, že by taková věc byla možná.

„Covid nás všechny připravil o to, co máme nejraději. Mým přáním bylo hrát, nezastavovat. Ale náš basák Tilen Hudrap laboroval se zdravím. V září loňského roku se složil a my byli rázem postaveni před problém, kde sehnat baskytaristu, který by zastal jeho pozici. To nemůže být jen tak někdo,“ začal Udo vyprávění o znovushledání s Baltesem.

„Zavolal jsem Peterovi a on mi řekl, ať mu dám hodinu. Řešení, které se rázem nabízelo, bylo snové. Peter Baltes, můj dávný parťák z ACCEPT, nám nakonec vytrhl trn z paty, ale mělo jít jen o dočasnou výpomoc. On sám navrhl, že zůstane, dokud se Tilen neuzdraví. A pak jsem jel do Ameriky a sešel se s Peterem na večeři. Bavili jsme se o muzice a já si postěžoval, že pořád nemáme vyřešený basový post. Chtěl jsem ho požádat, aby k nám nastoupil. A Peter mě předběhl nabídkou, že by to tedy vzal nastálo. Dlouze jsme pak vzpomínali a já pořád nemohl věřit tomu, že se mi to nezdá. On má spoustu kšeftů a mohl by hrát s mnohem movitějšími kapelami. Upřednostnil však přátelství a hlas srdce. Za to mu budu napořád velice vděčný.“

Celý rozhovor najdete v aktuálním srpnovém Sparku a novinku „Touchdown“ můžete předobjednat na Sparkshopu.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace