Nový Spark
venku od 1. června
Van Halenův Frankenstrat jde do dražby za desítky milionů korun

Van Halenův Frankenstrat jde do dražby za desítky milionů korun

Aukční síň Sotheby´s bude dražit personalizovanou kytaru Eddieho van Halena, s níž slavný kytarista hrával v letech 1983 a 1984. Vyvolávací cena činí 1,8 milionu dolarů, v přepočtu přes 38 milionů korun. Očekává však, že kupec by za ni mohl být ochoten dát dva až tři miliony.

Dle popisu jde o kytaru vyrobenou kytarářem Paulem Unkertem, toho času pracujícím pro společnost Kramer Guitar, který už na konci sedmdesátých let pro Eddieho van Halena vyrobil dvě kytary na míru, a později proslul svou prací na známém modelu Frankenstrat. Právě jeden z nich, použitý v klipu ke skladbě „Hot for Teacher“, jde nyní do dražby.

VAN HALEN na Sparkshopu

Eddie van Halen ho měl v držení do roku 1990, kdy ho věnoval jako „výslužku“ na důchod tehdy odcházejícímu technikovi kapely Greggu Emersonovi. Ten ji později odkázal svému synovci, přes kterého se dostala do obchodu s hudebními nástroji Neal´s Music v Kalifornii, kde ji pořídil současný majitel, jenž ji teď dává do prodeje skrz aukci.

Pravost dokládá podpis samotného tvůrce, Paula Unkerta, fotografie podepsaná Eddiem van Halenem, originální futrál a dokonce bunda s rukavicemi, které na sobě má Eddie v uvedeném klipu.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace