Nový Spark
venku od 1. března
Van Halenův Frankenstrat jde do dražby za desítky milionů korun

Van Halenův Frankenstrat jde do dražby za desítky milionů korun

Aukční síň Sotheby´s bude dražit personalizovanou kytaru Eddieho van Halena, s níž slavný kytarista hrával v letech 1983 a 1984. Vyvolávací cena činí 1,8 milionu dolarů, v přepočtu přes 38 milionů korun. Očekává však, že kupec by za ni mohl být ochoten dát dva až tři miliony.

Dle popisu jde o kytaru vyrobenou kytarářem Paulem Unkertem, toho času pracujícím pro společnost Kramer Guitar, který už na konci sedmdesátých let pro Eddieho van Halena vyrobil dvě kytary na míru, a později proslul svou prací na známém modelu Frankenstrat. Právě jeden z nich, použitý v klipu ke skladbě „Hot for Teacher“, jde nyní do dražby.

VAN HALEN na Sparkshopu

Eddie van Halen ho měl v držení do roku 1990, kdy ho věnoval jako „výslužku“ na důchod tehdy odcházejícímu technikovi kapely Greggu Emersonovi. Ten ji později odkázal svému synovci, přes kterého se dostala do obchodu s hudebními nástroji Neal´s Music v Kalifornii, kde ji pořídil současný majitel, jenž ji teď dává do prodeje skrz aukci.

Pravost dokládá podpis samotného tvůrce, Paula Unkerta, fotografie podepsaná Eddiem van Halenem, originální futrál a dokonce bunda s rukavicemi, které na sobě má Eddie v uvedeném klipu.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace